İSKELE ALTI // 13 Şubat- 6 Mart 2013 // Kaan Kızılgün // GALERİ/MİZ

İSKELE ALTI
13 Şubat- 6 Mart 2013
Kaan Kızılgün
GALERİ/MİZ

Çocukluğu deniz kentlerinde geçen Kaan Kızılgün, bu nedenle denizin her zaman ilgsini çektiğini vurguluyor. Sanatçı, çocukluktan ilk gençlik yıllarına geçerken aslında ilgisini çekenin deniz üzerindeki yansımalar olduğunu ayrımsadığını belirterek iskelelere duyduğu ilginin kökenini açıklığa kavuşturuyor. 
Çocukluğunun ahşap iskelelerinin gün geçtikçe yok olmasının hüznünü duyumsayan Kızılgün, bu nedenle, iskeleleri sanatı aracılığıyla kalıcı kılma arzusunu dile getiriyor . Yaşamının formasyon yıllarına damgasını vurmuş olan iskeleler, sanatçının yaşam yolculuğundaki yerleri Galeri/ MİZ’de 13 Şubat- 6 Mart 2013 tarihleri arasında “İskele Altı” sergisinde görülebilir. 
Ahşap ve tual üzerine yağlıboya ve karışık teknik ve serigrafik baskı ile çalışan Kaan Kızılgün, Galeri/MİZ’in 2013 sergi sezonunda çağdaş sanata kazandırdığı isim olarak ilk profesyonel sergisini mekanımızda gerçekleştiriyor. 
Kaan Kızılgün : 

1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra sanata yöneldi. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü’nü tam burslu kazanıp yine aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümü’nde tam burslu olarak çift ana dal yapmaya hak kazandı. 2012’de İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen “Gerçekle Çizgi Arasında” adlı karma sergiye katıldı. 2013 yılında her iki bölümden mezun olan Kızılgün, yaşamını ve çalışmalarını Şile’de sürdürmektedir. 

Adres: Ahmet Fetgari Sokak 28A Teşvikiye 
Telefon: 0212 241 76 66