Nilüfer Moayeri // Galeri Binyıl // 2 Mayıs – 14 Mayıs 2012

Nilüfer Moayeri
Galeri Binyıl
Resim Sergisi
2 Mayıs – 14 Mayıs 2012
Basın Bülteni

Ressam Nilüfer Moayeri, Galeri Binyıl’da kişisel sergisinde 2 – 14 Mayıs 2012 de sanatseverlerle buluşuyor.


Sanat etkinliklerine ara vermeden devam eden Galeri Binyıl, sanatseverleri bu kez Nilüfer Moayeri eserleriyle bir araya getiriyor. Sanat ile ilköğretim yıllarında Fransa’da aldığı özel sanat tarihi ve resim eğitimiyle tanışan Nilüfer Moayeri, Mimar Sinan Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra eğitmen, genel sanat yönetmeni ve sanatçı olarak yıllarca Türkiye’deki sanat gelişimlerine katkı sağlamıştır. 
Ulusal ve uluslar arası iki yüzü aşkın sanatçının sergilerinin düzenlenmesinde küratörlük yapan Moayeri, bir yandan Türkiye ve Kanada – Vancouver’daki atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok karma ve kişisel sergide ve bienalde eserleri yer alan sanatçı, İstanbul figürlerini yorumsal olarak çağdaş sanat çizgisinde tuvallere yansıtmasıyla dikkat çekmektedir. Moayeri, resme olan tutkusunun yanısıra Tiyato Pera’nın çok sayıda oyununda kostüm tasarımı da yapmaktadır ve 2009 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde en iyi kostüm dalında aday gösterilmiştir. 
2012 yılına sürprizlerle giren sanatçı, farklı materyalleri kullandığı üç boyutlu eserlerini ilk kez Art Monaco’da Nisan ayında uluslar arası seçkin bir ziyaretçi kitlesine sundu. Her sergiyi yeniliklerle karşılamayı seven sanatçı, bu kez 02 -15 Mayıs 2012 tarihleri arasında Galeri Binyıl’daki sergisinde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunacak. 

 

Modern Türk sanatının en iyi temsilcilerinden olan Moayeri’nin eserlerinde resmin yalnız tuvallerden yapılmış bir standart anlayışın dışında bir konsepte dönüşmesinin hikâyesini gözlemleyebilirsiniz. 

Galeri Binyıl 

Adres: Ihlamur yolu, Demirpalas Apt. 50/3 Topağacı-Nişantaşı İstanbul
Tel:  +90 (212) 240 34 45