Oeuvre // 12 Mart – 6 Nisan 2013 // Zümrüt Y. Radau // Galeri/Miz

Oeuvre
12 Mart – 6 Nisan 2013 
Zümrüt Y. Radau
Galeri/MizKişisel Tarihe zarif ve özgün bir müdahale… 

Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” başlıklı kişisel sergisi 12 Mart – 6.Nisan. 2013 tarihlerinde Galeri/MİZ’de görülebilir. Sergi, sanatçının son 3 yılda ürettiği çalışmalardan oluşuyor. 
Yoğunlukla alıntı yaparak işler üreten bir sanatçı olarak tanınan Zümrüt Y. Radau, bu kere kendi resminden alıntı yaparak sanatsal aktarımlarını kişiselleştiriyor. Radau; bir sanatçının yaşamı boyunca ürettiği tüm yapıtları ifade eden “Oeuvre” başlıklı işleri ile alıntı tarlasını kendi üretim skalasından seçiyor. Ana temanın hükmünden bağımsız kaygılarla üretilen yapıtlar, bir araya geldiklerinde kendi aralarında gizemli organik bir bağ kuruyorlar. 
Gerçek ile imgelem, tarih ile bugün arasında güçlü bir etkileşim, sanatçının bakışıyla yeniden şekilleniyor. Laleler ise, zamanın bu ara katmanlarında kendi coğrafyasının dilinden yeni tümceler kuruyor. Sanatçının ‘çılgın’ olarak tanımladığı bol boya ile şekillenmiş laleler sergide yeralan neredeyse her resmin üzerinde geziniyorlar… 
Zümrüt Radau : İstanbul’da doğdu. 1990 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi , Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde Yüksel Lisans çalışmalarını tamamladı. 1995-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi , Güzel Sanatlar Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.Birden fazla ödüle sahip olan sanatçı , sanat hayatı boyunca birçok kişisel sergi düzenlemiş ve karma sergilerde yer almıştır. 
Adres: Ahmet Fetgari Sokak 28A Teşvikiye 
Telefon: 0212 241 76 66
www.galerimiz.com