RETRO // 5-27 Şubat 2013 // SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU // GALATEA ART GALLERY

RETRO
5-27 Şubat 2013
SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU
GALATEA ART GALLERY

SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU İLE “RETRO” YENİ ANLAMLAR KAZANIYOR! 




GALATEA ART GALLERY, 5-27 ŞUBAT TARIHLERI ARASINDA, SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU’NUN “RETRO” İSİMLİ RESİM SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.



İngilizcede geçmiş, geçmişe doğru, geçmişin izini taşıyan gibi anlamlarıyla RETRO terimi sanatçının sergisinde yer alan İstanbul’a ait eski tarihi yapılar, bu yapıların efsaneleri ya da hikayelerinden yola çıkışlı panoramik bir sunumun dışında görsel algının da sınırlarını zorlayan bir tavrı içinde barındırıyor. 
Kültürel anlamda unutulmuş, eskiyen ya da bilinmeyen yönleriyle bu yapılar ya da kalıntılar yeniden benimsetilmek ve farkındalık yaratmak amacıyla sanatçının tuvallerinde yeniden şekilleniyor ve varlıklarını sürdürüyorlar. 
Ressam Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun, görsel algının sınırlarını zorlayan tavrıyla hayata geçirdiği “RETRO” isimli sergisi, 5-27 Şubat tarihleri arasında Galatea Art Gallery Asmalımescit’de gezilebilecek. 
Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No: 12/3 Beyoğlu / İstanbul 
T: 0212 245 80 38 – 0541 213 90 76 
Seyit Mehmet Buçukoğlu Hakkında: 
1982 yılında İstanbul’da doğan Seyit Mehmet Buçukoğlu, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden, 2010 yılında aynı fakültenin Resim Bölümü’nden mezun oldu. 
2011 yılında İstanbul Rotary Kulübü Sanat Yarışması’nda SANAT BÜYÜK ÖDÜLÜ ve aynı yıl RH+ArtMagazine Dergisi’nin düzenlediği yarışmada YILIN GENÇ RESSAMI ÖDÜLÜ’nü alan Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun ulusal ve uluslar arası sanat ve tasarım yarışmalarında 55 ödülü bulunmaktadır. 
Yurt içinde 13 kişisel sergi açan sanatçı, aralarında yarışmalı sergilerin de bulunduğu ve 7 tanesi yurt dışında olmak üzere birçok karma sergiye katılmıştır. 
Şu anda Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta, aynı zamanda Plastik Sanatlar Programı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.