VELESPİTLER 2013 // 2 – 19 NİSAN 2013 // BURAK ERİM // EGE ÜNİVERSİTESİ EGE MESLEK YÜKSEK OKULU SANAT GALERİSİ BORNOVA/ İZMİR

VELESPİTLER 2013
2 – 19 NİSAN 2013 

BURAK ERİM
EGE ÜNİVERSİTESİ EGE MESLEK YÜKSEK OKULU SANAT GALERİSİ BORNOVA/ İZMİR AÇILIŞ KOKTEYL: 2 NİSAN SALI 2013 SAAT 16.30 

Burak Erim ‘Velespitler’ (bisikletler) resim sergisi, 2012 de yola çıkan serinin 4. durağı ‘velespitler 2013’ adıyla Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sanat Galerisinde açılıyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Candeğer YILMAZ tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan sergi 2 Nisan Salı günü 16.30 da açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşuyor.

BURAK ERİM’IN RESİMLERİ ÜZERİNE Cesur, araştırmacı ve ısrarlı-üretken tavrıyla, kendisinin ve sanatının olanaklarını sorgulayıp zorlayan, sınırlarını genişleten, günümüz başarılı genç sanatçılarındandır Burak Erim. 
Gözlem ve araştırmalarına dayalı yorumlarını, kimi zaman günümüz bilgisayar teknolojisi, kimi zaman ise geleneksel resim tekniklerini kullanarak, gençliğinin dinamizmiyle harmanlayıp resimlerine başarıyla aktarmıştır. 
Öğrencilik döneminden itibaren zamana yaymış olduğu çalışma disiplini ve azmi, eserlerinde farklı yıllarda, farklı konular, renkler ve tekniklerle özgün ifadesini bulmuştur. Konuları zaman içerisinde farklılaşan resimlerinde bize önceleri ipuçlarını verdiği, rengin lekesel yoğunluğuna odaklanmasının, özellikle son dönem çalışmalarında belirgin olarak ön plana çıkması, neredeyse resminin özgünlüğünü oluşturması artık rahatlıkla gözlemlenebilir. Kısa kabul edilebilecek bir zaman aralığında çok sayıda ve farklı tekniklerle üretimi, araştırmacı tavrının belirgin yansımalarındandır. Peş peşe açtığı sergiler, katıldığı yarışmalar, kendisini ve anlatım olanaklarını geliştirme isteğinin özverili çabaları olarak değerlendirilmelidir. Diğer bir ifadeyle; imgelemi aracılığıyla yeni gerçekliklere dönüştürdüğü üretimlerine, izleyicilerle beraber dışarıdan bakıp kendini ve eserlerini tekrar tekrar sorgulama ve kurgulama isteği, aynı zamanda kendini sanatıyla var etme savaşının övgüye değer açık göstergelerindendir. 
Yrd. Doç. Elçin Ünal ÖNEY 
Adnan Menderes Üniversitesi 
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı