7.DURAK // 20 Ekim 2012 – 30 Ekim 2012 // ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ // Gaziantep

ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ

7nci DURAK – GAZİANTEP
Resim ve fotoğraf Sergisi
20 Ekim – 30 Ekim 2012
Basın Bülteni

Açılış: 22 Ekim 2012 SAAT: 18.00
Adres: Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Merkezi – Gaziantep 
Küratör İletişim: Kamer Batıoğlu – kbatioglu@gmail.comGsm: +90 (539) 763 93 42

“ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”nin  VII. Durağı, 20 Ekim – 30 Ekim 2012 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarakGaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

“ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”; Anadolu’dan yola çıkmış, sanatın merkezi olan şehirlerde yol almış, doğdukları toprakları unutmamış çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu Türk sanatçılarının, doğdukları topraklarla ve o topraklarda bıraktıkları insanlarla ‘buluşma’ niteliğinde ve Anadolu insanına vefa borcunu ödemesini amaçlıyor.
I.si Konya- Çumra ilçesinde ( Belediye Başkanı Yusuf Erdem himayesinde), II.si Mersin’ de ( Atelye de Sanat Galerisi) , III.sü Çorum’da (Vali Nurullah Çakır himayesinde), IV.sü Ordu’da ( Vali Orhan Düzgün himayesinde), V.si Batman’da (Vali Ahmet Turhan himayesinde), VI. durağı Mardin’de ( Vali Turhan Ayvaz himayesinde) yapılan “ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ” nin VII’nci durağı Gaziantep olup 20 Ekim 2012 tarihinde açılışı gerçekleşiyor.
İçlerinde şu an Doğuş ÜniversitesiIşık Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Arel Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinin bulunduğu sergi, davet aldığı illere yolculuğuna devam ediyor.
Hiçbir ticari kaygı gütmeyen ve idealist bir yaklaşımla yola çıkılan “ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”nin Gaziantep durağında 46 sanatçı 100 den fazla eserle yer alıyor. “ANADOLU YOLCULARI SANATÇILARIMIZ”dan, Türk Resim Tarihi’nde yerini almış İbrahim Balaban, Prof.Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Prof.Ramiz Aydın, Prof.Basri Erdem, Prof.Ahmet Özol, Remzi İren ve fotoğraf sanatçılarından İbrahim Zaman, Mehmet Akgül, Dali Ayyıldız ve Ara Güler’in çalışmaları, 30 Ekim 2012 Salı gününe kadar Gaziantep Üniversitesi Cenani Konağı Kültür Merkezinde görülebilir.


Katılımcı Sanatçılar 

RESİM
DOÇ. BELGİN AKIN 
DOÇ. ZUHAL ARDA
YRD. DOÇ. PELİN AVŞAR
PROF. RAMİZ AYDIN
HASAN NAZIM BALABAN
İBRAHİM BALABAN
KAMER BATIOĞLU
PROF. ETHEM BAYMAK
LEYLA CANSIZ
DOÇ. ORHAN CEBRAİLOĞLU
HALİM ÇELİKER
MARLİS DİEMOND
MUSTAFA DULDA
PROF. DEVRİM ERBİL
SEVGİ ERDAHA
PROF. BASRİ ERDEM
RÜZGAR FİDAN
ALTUNAY GECİROĞLU
MELTEM SOFİA GİKAS
REMZİ İREN
EKREM KADAK
EKREM KAHRAMAN
FAZİLET KENDİRCİ
ÖĞR. GRV. SEYDİ MURAT KOÇ
SEDAT KUMOVA
LEDÜN NASIR
ADİL OCAK
YRD. DOÇ. BAHATTİN ODABAŞI
PROF. AHMET ÖZOL
ELVİN ÖZTÜRK
DERYA POLAT
BELGİN PURDE
ZEKİ SERBEST
GÜLTEKİN SERBEST
ASUMAN SEVDİNLİ
ÜNSAL TOKER
MURAT TOLGA
POYRAZ TOPAL

FOTOĞRAF 
MEHMET AKGÜL
ALİ AYYILDIZ
İBRAHİM GÖKSUNGUR
ARA GÜLER
ALTUĞ OYMAK
CANAN YAŞAR 
İBRAHİM ZAMAN