Anadolu’ya Yolculuk Sergileri // 4.Durak – ORDU // 27 Mart – 3 Nisan 2012

4.DURAK – ORDU
ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ
Resim ve Fotoğraf Sergisi
27 Mart – 3 Nisan 2012
Basın Bülteni


“ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ” nin 4. Durağı, Sn. Vali Orhan Düzgün himayesinde 27 Mart – 3 Nisan 2012 tarihleri arasında Ordu Kültür Sanat Galerisinde gerçekleştiriliyor.

“ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”; Anadolu’dan yola çıkmış, sanatın merkezi olan şehirlerde yol almış, doğdukları toprakları unutmamış çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu Türk sanatçılarının, doğdukları topraklarla ve o topraklarda bıraktıkları insanlarla ‘buluşma’ niteliğinde ve Anadolu insanına vefa borcunu ödemesini amaçlıyor.

I.si Konya- Çumra ilçesinde ( Belediye Başkanı Yusuf Erdem himayesinde), II.si Mersin’ de ( Atelye de Sanat Galerisi) , III.sü Çorum’da (Vali Nurullah Çakır himayesinde) yapılan ‘ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”nin IV. durağı Ordu olup (Vali Orhan Düzgün himayesinde), 27 Nisan 2012 tarihinde açılışı gerçekleşiyor.


İçlerinde şu an Doğuş ÜniversitesiIşık Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinin bulunduğu sergi, davet aldığı illere yolculuğuna devam ediyor.

Hiçbir ticari kaygı gütmeyen ve idealist bir yaklaşımla yola çıkılan “ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”nin Ordu durağında 40’ın üzerinde sanatçı 100 den fazla eserle yer alıyor. “ANADOLU YOLCULARI SANATÇILARIMIZ”dan, Türk Resim Tarihi’nde yerini almış İbrahim Balaban, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Ramiz Aydın, Basri Erdem ve fotoğraf sanatçılarından İbrahim Zaman, Cengiz Karlıova’nın çalışmaları, 27 Nisan 2012 Cuma gününe kadar Batman Valiliği – İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü fuaye salonunda görülebilir. 

Açılış: 27 Mart 2012 Cuma saat 16.30
Adres:  Ordu Kültür Sanat Galerisi
Küratör İletişim: Kamer Batıoğlu – kbatioglu@gmail.com – Gsm: +90 (539) 763 93 42