BELLEK // 21 – 31 Mayıs 2013 // İPEK MURSALOĞLU // GALERİ ESPAS

BELLEK
21  – 31 Mayıs 2013 
İPEK MURSALOĞLU
GALERİ ESPAS 

Hüsrev Gerede Cad. Fırın Sok. NO: 4/1 Teşvikiye, İstanbul 
T: 0212 227 70 17 
AÇILIŞ: 21 MAYIS 2013 SALI 18:00 

İpek Mursaloğlu, 1970 yılında Antakya Hatay’da doğdu. Günümüze kadar yaklaşık 14 kişisel ve karma sergiye katıldı. 2002’de kendi atölyesini kurdu. Mursaloğlu, 2009 yılında Paris Kültür Merkezinde, Paris sergisini açarak Uluslararası platformda ismini duyurmuş bir sanatçıdır. 

Geçmişin şimdikiyle birlikte geleceğe köprü oluşturması, sanatçının çalışmalarında irdelemek istediği konuyu oluşturmaktadır. Bellek, kişinin kendi öz bilgisine yaklaştığı bilgiler topluluğudur. Kişinin kendi varlığını tanıması ve tüm hayatı boyunca edindiği deneyimlerini, belleğinde sakladığı anılarını, yakalamaya çalışması sanatçının irdelediği başlıca olgudur. 

Bildiklerinin değil, bilmediklerinin peşinde olan bir sanatı gözler önüne seren Mursaloğlu, şehirleri karamsar yüzlerinden kurtarıp, renklere boğarak düşlerin şehirlerini kurgular adeta. Kalabalığın yalnızlığına şehir insanının huzursuzluğuna karşı bir duruştur resimlerinde ki salt anlatım. Dominant renklerin baskınlığıyla tinsel bir yolculuk, bir kaos ortamının toplumsal çıkmazı, sanatçının resimleriyle ışık arar. Sanatçı paletinin renk tuşeleriyle günümüz insanına bugünü sorgulatır ve belleğimizin kapısını aralar… 

Şehrin rengini tuvallerde keşfeden sanatçı İpek Mursaloğlu’nun yeni sergisi ‘Bellek’ 21 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında Galeri Espas’ ta Pazar hariç her gün ziyaret edilebilir.