Bilinmeyen Gelecek // 4 Ekim – 18 Kasım 2012 // GökteTunç // Galeri G-art İstanbul

 Bilinmeyen Gelecek
4 Ekim – 18 Kasım 2012
GökteTunç
Galeri G-art İstanbul
Basın Bülteni

Galeri G-art 2012 sezonunu GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi ile açıyor. Günümüz insanının içinde bulunduğu çıkmazı irdeleyip yaşadığı dünyayı unutan insanları nasıl bir geleceğin beklediğini anlatan sergi sistemin yarattığı durumu izleyiciye ilginç bir şekilde anlatmaktadır. 
Tamamen endüstriyel atıklardan oluşan sergi dünyayı çözümleme ve dönüştürmeye çalışan insanların gerçeğinin nasıl değiştiğini , kendi dünyasından nasıl koptuğunu, gerçeğin yerini, sanallığın nasıl aldığının göstergeleri ile izleyicinin karşısına çıkmaktadır. Doğadan kopan insanın yaşayacağı izole hayatlarla ilgili ipuçları veren sergi var olma, hiçlik, zaman, gerçek gibi konuları da işlemektedir. 
Sergide yer alan resim, heykel ve enstalasyonlarda kullanılan formlar tüketim toplumunun , kaotik yapılanmasını bize sofistike bir şekilde sunmaktadır. Uzaktan büyüleyici ve etkileyici bir yapısı olan bu formların yakın bakış mesafesinde bu etkiyi kaybetmesi izleyiciyi düşüncenin sonsuzluğu içinde hüzünlendirmektedir. 
Bilinmeyen Gelecek sergisi Galeri G-art’ da 4 Ekim-18 Kasım 2012 tarihleri arasında, pazar, pazartesi günleri dışında her gün 11:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

GALERI G-ART Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:3 Maçka G-Mall / İstanbul 
P: +90 2122960876 E: g.art@bnet.net.tr