BİZDEN VE ONLARDAN 27 // 16 Nisan – 1 Haziran 2013 // Tem Sanat Galerisi

BİZDEN VE ONLARDAN 27 
16 Nisan – 1 Haziran 2013

Tem Sanat Galerisi
(ULUSLARARASI ORİJİNAL SANATSAL BASKILAR SERGİSİ) 
Adres: Valikonağı Cad. , Prof. Dr. Orhan Ersek Sok. 14, Nişantaşı, 34365 İstanbul 
Tel: (212) 2470899, 2341346 Faks: 2479756 www.temartgallery.com
Yirmi sekizinci yılını süren Tem Sanat Galerisi, gelenek haline getirdiği “Bizden ve Onlardan 27” adlı uluslararası orijinal sanatsal baskı sergisinde, 16 Nisan – 1 Haziran 2013 tarihlerinde Türk sanatçılarını, dört kıtadan yirmi yabancı ülke sanatçısıyla bir araya getiriyor. Tüm güçlüklerine rağmen, bu kültür hizmetini yirmi yedi yıldır yapmanın gururunu, şevkini yaşıyor. 
“Bizden ve Onlardan 27” kapsamında, sanatseverler, dünya çağdaş sanatının usta isimlerinden Alecos Fassianos, Yuri Kuper, Paul Jenkins, Arthur Luiz Piza, Chu The Chun, ile şimdi hayatta olmayan Salvador Dali, André Masson, René Carcan, Pierre Yves Tremois gibi sanat tarihinde yer almış çok ünlü sanatçıların yapıtlarını da izleme şansına sahip olacaklar. Ayrıca sergiyi gezenler, Tem Sanat Galerisi’nin büyük fedakarlıklarla bir araya getirdiği elli iki Türk ve kırk beş yabancı sanatçının yapıtlarında çeşitli eğilimleri, gelişmeleri izleyebilme, uygulanan yeni ve değişik tekniklerden bilgi edinme ve en az bunlar kadar önemli, Türk ve yabancı sanatçılar, aynı sergide birlikte görüldüğünden, karşılaştırma fırsatını bulabilecekler. Gravür, litografi, tahtabaskı, linolium, carborandum, monotip, vb. teknikler kullanılarak hazırlanan bu orijinal sanatsal baskılarda hem Türk sanatçılarının eriştikleri ustalıklı düzey, hem de yabancı sanatçıların deneyimli yaklaşımları izleyicilere, tarihi çok eskilere dayanan bu resim sanatının bugünü hakkında sağlıklı bilgiler verecek. 
Sergide Türkiye’den Melek Abut, Güler Akalan, Arzu Akgün, Cihat Aral, Gülden Artun, Sevinç Aslan, Mustafa Aslıer, Atilla Atar, Yusuf Ziya Aygen, Burçak Balamber, Ferruh Başağa, Aliye Berger, Sabri Berkel, Aylin Beyoğlu, Zahit Büyükişleyen, Adnan Çoker, Nihat Evren Derman, Ayşe Domeniconi, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Devrim Erbil, Hayri Esmer, Zeki Fındıkoğlu, Şakir Gökçebağ, Mehmet Güler, Ali Gümülcine, Selma Gürbüz, Güngör İblikçi, Mürşide İçmeli, Ayşegül İzer, Devabil Kara, Fevzi Karakoç, Demir Kardaş, Fethi Kayaalp, İsmail Keskin, Emin Koç, Mehmet Koyunoğlu, Musa Köksal, Erdal Kuruzu, Hava Küçüköner, Mustafa Küçüköner, Ali Can Metin, Hayati Misman, İrfan Okan, Nur Özalp, Hasan Pekmezci, Gazi Sansoy, Hale Sontaş, Süleyman Saim Tekcan, Sema Ilgaz Temel, Mustafa Tunç, Sema Boyancı Ünsalan, Bilgehan Uzuner. 
Yurtdışından ise Paul Jenkins (A.B.D.), Ulle Huth (ALMANYA), Liliana Estaban (ARJANTİN), Elmar Peintner, Hubert Sommerauer (AVUSTURYA), René Carcan, Luce Cleeren (BELÇİKA), Arthur Luiz Piza (BREZİLYA), Kaloyan Iliev, Savina Mantovska, Ivan Ninov, Todor Ovcharov (BULGARİSTAN), Chu The Chun (ÇİN), Bernard Alligand, André Bongibault, Thierry Buisson, Donatella, Georges Dussau, Bernard Galland, Alexis Gorodine, Abraham Hadad, Eric Levesque, Anne Marmonier, André Masson, Michel Potier, Pierre-Yves Trémois, Dominique Vallet (FRANSA), Collin Gillespie (İNGİLTERE), Salvador Dali (İSPANYA), Doron Elia (İSRAİL), Anna Gerge (İSVEÇ), Umberto Giovannini (İTALYA), Haruko Cho, Miharu Shiota, Erina Takeuchi, Hiroya Yasukochi (JAPONYA), Natalia Pawlus (POLONYA), Yuri Kuper (RUSYA), Nebojsa Lazic, Biljana Vukovic (SIRBİSTAN), Mark Graver (YENI ZELANDA), Florance Christaki, Nikos Desekopoulos, Alecos Fassianos, Giorgos Pallis, Pino Pandolfini, Christos Santamouris, Mary Schina, Nikos Stavrakantonakis (YUNANİSTAN) eserleri izlenecektir. 
Çağdaş sanatı yakından tanımak isteyen ülkemizde, Tem Sanat Galerisi’nin toplam elli iki Türk ve kırk dokuz yabancı sanatçıdan iki yüz küsur eser sunduğu bu sergi, sanatseverler için gerçek bir sanat şöleni niteliğinde. Yapıtların orijinal olma niteliği yanında fiyatlarının çok uygun olması, erişilmesi zor sanatçıların eserlerine sahip olmayı da kolaylaştırıyor. Özetle, düşük bir bütçe ile uluslararası bir koleksiyon yapma imkanı sağlayan bir sergi.