EKİM GEÇİDİ 11 // Eskişehir // 01 – 12 Ekim 2012 / Devlet Güzel Sanatlar Galerisi

EKİM GEÇİDİ 11 – Eskişehir

Cumhuriyet Bayramı Sergileri


1 Ekim – 12 Ekim 2012

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi – Eskişehir
Basın Bülteni
“Bir ulus ki resim yapmaz, bir ulus ki heykel yapmaz, bir ulus ki bilimin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o ulusun ilerleme yolunda yeri yoktur. Oysa bizim ulusumuz gerçek özellikleriyle uygar ve ileri olmaya layıktır” sözüyle, sanatın toplumumuzda amaçlamasını düşündüğü ereği saptayan ATATÜRK’e ve Cumhuriyet’imize bir saygı duruşu olarak 2002 yılından bu yana gelenekselleştirdiğimiz “EKİM GEÇİDİ’’ sergilerini 2012 yılında onbirinci kez düzenliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını içine alan günlerde iletişim kurabildiğimiz illerde, yerel sanatçıların da katılımıyla düzenlenen “EKİM GEÇİDİ’’ sergileri; bu yıl 11. yaşını kutluyor. Düzenleyeceğimiz sergilerin de katkılarıyla Cumhuriyet kutlamalarını eşzamanlı bir sanat şölenine dönüştürmeyi arzu ediyoruz. 

“EKİM GEÇİDİ 11” a bu yıl 500’ün üzerinde sanatçının 1000’i aşkın yapıtı ile katılımı etkinliklerimize emek verenleri yüreklendirdi. Modern Sanatlar Müzesi Derneği olarak hedefimiz, Cumhuriyet kutlamalarını ülke çapında sanat etkinlikleriyle renklendirmek ve tüm illeri kucaklayan CUMHURİYET sergileri düzenlemektir. 

MODERN SANATLAR MÜZESİ DERNEĞİ HAKKINDA 

Dernek 2003 yılında İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği adıyla ressam Gülsün Erbil önderliğinde kuruldu. Derneğin düzenlediği sergiler, profesyonel-amatör, okullu-alaylı demeden, ustaymış acemiymiş bakmadan, kasabalı-kentli farkı gütmeden, ünlüsüyle henüz adını duyuramamışıyla, yerlisiyle yabancısıyla, ne anlayışını ne de tarzını sorgulamadan her türden sanatçıyı sanatseverle buluşturmayı amaçlamaktadır. Çiçeği burnunda sanatçılar, ustanın yanında yer alma gururunu yaşarken, ustanın da genç sanatçıya yüreklilik kazandırma mutluluğunu yaşayacağına inanmaktadır. 
Saygılarımızla. 
Modern Sanatlar Müzesi Derneği 
Başkan: Sebahat Hasırcıoğlu 
Ayrıntılı bilgi için: GSM 05373961569