Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması Sergisi / 23 Ocak-10 Şubat 2020 / Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu

4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması Sergisi’

 Ben Bu Cihana Sığmazam…

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun düzenlediği ‘4. Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması’ sergisine 23 Ocak-10 Şubat 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

4’üncüsü düzenlenen Etnospor Kültür Festivali her yıl olduğu gibi, bu yıl da halkın yoğun ilgisiyle, oldukça heyecanlı bir atmosferde geçti. Dünyanın farklı ülkelerinden gelerek geleneksel sporlarını ve kültür değerlerini sergileyen katılımcılar, festival ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim imkânı sundu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun düzenlediği festivaller gerek ülkemizde gerekse dünyada ilgiyle karşılandı. 4 yıldır içinde çeşitli etkinliklerle 50’den fazla ülkenin katılımını sağlayan konfederasyon nitelikli işlere imza atmanın gururunu yaşıyor. Geleneksel sporların ve kültürlerin bu kadar kısa bir zamanda yoğun bir teveccühe mazhar olması, kitlelerin bu alana duyduğu ilgi ve özlem hakkında önemli ipuçları veriyor.

Festivalin bu anlamlı günlerini kayıt altına almak ve daha geniş kitlelerce görünür kılmak amacıyla Dünya Etnospor Konfederasyonu her festivalde olduğu gibi bu yılki festivalde de 5 farklı kategoride çok sayıda fotoğrafçının katıldığı fotoğraf yarışması düzenledi. Değerli Jüri üyelerinin titiz çalışmaları sonucunda derece alan eserleri geniş kitlelerin ziyaretine sunmak amacıyla düzenlenen ‘‘4.Etnospor Kültür Festivali Fotoğraf Yarışması’ sergisi geleneğin zamanı ve kadrajları aşan niteliğinden ötürü “Ben Bu Cihana Sığmazam…” başlığı ile sergileniyor.

Sergide yer alan birbirinden güzel 85 fotoğrafta; yaşlıların yüzleri geleneğin asaletinden, çocukların gülümsemeleri geleceğin güveninden, ayakları çimlere basan güreşçiler ve dörtnala giden atlılar doğayla dostluğumuzdan izler taşıyor.

Ziyaretçilerimizi 23 Ocak-10 Şubat 2020 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda gelenekle buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaya davet ediyoruz.

Dünya Etnospor Konfederasyonu

Sergi Takvimi: 23 Ocak-10 Şubat 2020

Adres: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu