GENÇ ETKİ III /TRIPART III // 07 ŞUBAT – 02 MART 2013 // SÜLEYMAN ÇAĞLIYAN, KADRİYE KANTIK VE ZEYNEP ÖZDEMİR // KAV GENÇ SANAT

GENÇ ETKİ III / TRIPART III 
07 ŞUBAT – 02 MART 2013
SÜLEYMAN ÇAĞLIYAN, KADRİYE KANTIK VE ZEYNEP ÖZDEMİR

KAV GENÇ SANAT

KAV Genç Sanat sergileri Ankara’da sanatseverler tarafından ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Galeri, gerçekleştirdiği sergiler ile hem gelirini Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı’ na aktarılarak karşılıksız burs olarak bağışlamaya devam ediyor hem de genç sanatçılara verdiği desteği sürdürüyor.
07 Şubat 2013’te “GENÇ ETKİ III / TRIPART III” sanatseverlerle buluşacak. Bu ay KAV Genç Sanat genç kuşağın önemli isimlerinden Süleyman Çağlıyan, Kadriye Kantık ve Zeynep Özdemir’ i ağırlıyor. Süleyman Çağlıyan, tek başına insan bedeninin anlatım imkânlarını, renk ve biçimlerle birleştirerek bütünsel bir armoni oluşturuyor. İnsan bedeninin her bir, farklı duruş biçiminin verdiği psikolojik görüntüsel göstergelerden de yararlanan Çağlıyan, yer yer deformasyonlara da girerek, insanın bilinçaltında yatan ilk göstergeleri yani bedenle portre arasında salınıp duran çizgide yaşamı anlamlandırmaya çalışıyor. Kadriye Kantık, özenle hazırlanan kolaj teknikli büstleri ve mermer heykelleriyle yer alıyor bu sergide. Çalışmalarında genellikle mermer tercih eden Kantık, anlatım biçimi olarak hem figüratif hem de non-figüratif eserler meydana getiriyor. Zeynep Özdemir ise, günlük yaşama dair olguları, farklı kompozisyon, renk anlayışı ve gerçekçi bakış açısıyla bir araya getirerek ortaya koyuyor. Resimleri kimi zaman karamsar görünse de, puslu bir günün resmini canlı renklerle hareketlendirerek belki de bir umut ışığının varolduğunu iletmeye çalışıyor izleyiciye.
“GENÇ ETKİ III / TRIPART III” sergisi 02 Mart 2013 tarihine kadar Pazar, Pazartesi hariç her gün 10:30 – 18:30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
KAV GENÇ SANAT
Turan Güneş Bulvarı Konrad Adenauer Cad. No: 61/A 06550 Çankaya Ankara
Telefon: +90.312.491 22 32 Faks: +90.312.491 22 21
www.kavakfi.org.tr