İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ // 20–26 Temmuz 2013 // AYLA AKYOL // Adalar Kültür Derneği, İstanbul

İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ

20–26 Temmuz 2013AYLA AKYOL 


Adalar Kültür Derneği, İstanbul

Resim  Sergisi 
Açılış :20 Temmuz 2013 Cumartesi Saat: 17.00 – 20.00
Adres : Adalar Kültür Derneği Galerisi Çınar Meydanı No:14 Büyükada / İstanbul
İletişim : Ayla Akyol – GSM: 0 532 271 13 43
Ressam Ayla Akyol, 20 – 26 Temmuz 2013 tarihleri arasında “İlkbahar Çiçekleri” adlı resimlerinin yer aldığı eserlerini Adalar Kültür Derneği Galerisinde sergiliyor. 

AYLA AKYOL’UN İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ ÜZERİNE…

Alı, moru, kırmızısı, sarısıyla her yere renk katar ilkbahar çiçekleri…  Her zaman genç kalmayı arzulayan insanoğluna gönderme yapan bu çiçekler harekete geçme zamanının geldiğini müjdeliyor. Yoğun geçen hayatların ardından yeniden canlanmak, hayata tutunmak, var olduğunu göstermek istercesine coşar ilkbahar çiçekleri renk renk açarak…
Ressam Ayla Akyol’da bu sergisinde baharı kutlayarak üretkenliğini gözler önüne seriyor. Doğaya olan tutkusu yaptığı çalışmalarda her zaman görülür ve doğadan aldığı enerji ile çalışmalarına devam eder. Kullandığı renkler ve fırça darbeleri hayata bakışını simgeler gibidir, canlı ve bir o kadar sakin.  Kim istemez ki duvarında hiç solmayan bir çiçek… Hele ilkbahar çiçeklerini… Her zaman neşe her  zaman enerji veren tabloları… Her yerin canlı ve neşeli olmasını isteyen ressam Ayla Akyol içindeki coşkusunu bu tablolarla dile getiriyor.
Soğuk ve sıcak renkleri aynı çerçeve içerisinde dengeli bir biçimde kullanıyor ressam Ayla Akyol. Güzelliği, zarafeti, inceliği, dostluğu, sevgiyi, arkadaşlığı hayata tutunmayı her zaman genç kalmayı hatırlatıyor izleyicilere ilkbahar çiçekleriyle…
Goya, Zonara, İbrahim Safi ve Sami Yetik gibi tarihe iz bırakmış sanatçıların etkisinde kalmış, her zaman yeniliğe açık, estetiğe ve mükemmele ulaşmaya çalışan sanatçı Ayla Akyol, ilkbahar çiçeklerinin enerjisini kendi renk paletinden tuvallerine aktarıyor.


Sedat Kumova | 2013