Karanlıkta Yürümek // 13 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013 // Emin Koç // ART350 Galeri

Karanlıkta Yürümek
13 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013

Emin Koç

ART350 GaleriUzun süre kimseyle karşılaşmadığın bir yanlızlıkta, kendi içinde, kendine doğru yürümek. İnsani çelişkileri, tutkuları, duyumsamaları, huzuru, masumiyeti, suçları, insanın karanlık ve aydınlık yanlarını ele geçirmeye doğru yürümek. 
Ayın, gecenin, karanlığın, düşüncelerin, yaşananların algısında duyumsanan muğlak görüntülerin, çizgilerle, renklerle ve çoğu kez siyahın yutan karanlığında ortaya 
çıkarılmasıdır Emin Koç’un çalışmaları. Rilke’den Neruda’ya, Lorca’dan Nazıma kadar nice şairin dizelerinden beslenip, bazen bir çocuk figürü, bazen bir portre, bazende bir kadın bedeni ile birleşerek, onun dünyasının imgelemini oluşturuyorlar. 
Bu imgeler, oldukça yalın, berrak bir görsel olarak karşımızdalar bu sergide. Son çalışmalarında ki kaba sürüşleri, sanatçının dışa vurumcu bir uslüba yöneldiğini de anlatıyor bize. 
Walking in the Dark 
Exhibition of Emin Koç 
Walking towards yourself, into yourself, in a lonelines without encountering anyone in a long while… Walking to capture the human conditions, desires, sensations, quiteness, innocence, crimes, the bright and dark sides of human kind… 
Emin Koç’s works are the bringing to light of the ambiguous visions which can be felt in the affection of experiences, thoughts, nights, dark and moon with lines, colors and mostly in the black which is deep dark and swallowing. Being nourished with the words of the poets like Rilke, Lorca, Neruda and Nazım, they become the images of his world as a figure of a little girl, a portrait and sometimes the body of a woman. 
These visions are before us in this exhibition as quite simple and clear images. And the brute brush strokes of the lately works of the artist are also telling us that he has turned towards an expressive style.