KUMDAN YANSIMALARDA AŞK II // 11 – 30 Haziran 2013 // FATMA ELViN ÖZTÜRK // KAYA İZMİR THERMAL & CONVENTİON HOTEL


KUMDAN YANSIMALARDA AŞK II
11 – 30 Haziran 2013
FATMA ELViN ÖZTÜRK
KAYA İZMİR THERMAL & CONVENTİON HOTEL

FATMA ELVİN ÖZTÜRK RESİM KOLEKSİYONU ’’KUMSAL YANSIMALARINDA AŞK 11’’ ADLI RESİM SERGİSİNDE 11 HAZİRAN 2013 TARİHİNDE FUGA MOBİLYA VE KAYA İZMİR HOTEL SPONSORLUĞUNDA  KAYA İZMİR THERMAL & CONVENTİON HOTEL ‘ DE İZMİR’Lİ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR.

Sanatta özgün ve köklerimizden beslenerek yol almanın gerekliğine inanmakta olan Fatma Elvin Öztürk gizeme doğru yönelirken kendi içimize, özümüze doğru yapılan yolculuklar esnasında, huzuru ve aşkı bulmak adına derinleşmenin getirisi olan yansımaların bir dışavurumu olarak yorumlamaktadır sanatı ‘’ KUMsal YANSIMALARINDA AŞK ‘’ ismini verdiği serisinde.

Ve bu sebeptendir ki bazen aşkı, bazen kadını, bazen kuşların tatlı fısıldayışlarını, bazen de mitsizimi ve mitolojik figürleri tarihin sayfalarından çıkarıp kumlarda demlendirmektedir. Çoğu zaman da Sufizm ve Bektaşi öğretilerinin gizeminde harmanlamaktadır. Dışavurumun verdiği konunun çokluğu, uyguladığı teknik ve çizimlerin kendine özgü olması sebebi ile koleksiyonun gördüğü yoğun ilgi sanatçının çok sayıda tablo üzerinde çalışıp koleksiyonu geliştirmesine sebep olmuştur. Bu nedenledir ki bu serinin kaç tablodan oluşacağı ve süresi hakkında bilgi veremediğini belirten Fatma Elvin Öztürk ‘’ kumların aşkında yıkanırken suyun dinginliğinde yenilenmekteyim ‘’ diye açıklamaktadır serinin uzun soluklu olacağını. Her sergisinde farklı tabloları ile çıkmayı ilke edinen sanatçının bu sergisinde de yeni çalışılmış ve hiç görülmemiş eserleri yer alacaktır. 

Uluslararası platformda kültürel çeşitliliğimiz ile tanışmak ve ortak projeler ile ülkeler arası sanatsal ve kültürel iletişimi arttırmak adına birçok ülkelerde ki başarılı sergilerinin haricinde Türkiye ile uluslararası platform arasındaki iletişimi gün geçtikçe arttırmak adına birçok etkinlik düzenlemekte yada bu etkinliklere dahil olmaktadır.

Çok sayıda kişisel ve ortaklaşa sergileri mevcut olması ile beraber ,başta Floransa bianeli olmak üzere birçok bienalden özel davetler almaktadır. Uzmansal çalışmalarını Türkiye, ,Balkan ülkeleri , İtalya, Mısır gibi ülkelerde zaman zaman sürdüren sanatçının 

Avrupa Birliği ve Türkiye’deki özel ve resmi koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır . ve İtalya Floransa Regolad de Arte Vakfının kayıtlı sanatçıları arasında yer almaktadır.
İşte bu bağlamda uzun ve meşakkatli bir çalışma temposunda hazırlanan ‘’ KUM YANSIMALARINDA AŞK ‘’ serisi ile Mobilya Sektörünün stil imzası, fark yaratan ismi FUGA MOBiLYA ve İzmir’de ki otelcilik sektörünün marka ismi Kaya iZMiR Thermal & Convertion Hotel ile yolları kesişecek ve Haziran ayında İzmir’de iddalı bir sergi organizasyonu ile İzmir’li sanatseverler ile buluşacaklardır.