LONDON ART BİENNALE 2013 // 23 – 26 Ocak 2013 //Chelsea Old Town Hall

LONDON ART BİENNALE 2013 

23 – 26 Ocak 2013 

Chelsea Old Town Hall 

40 ülkeden 140 sanatçının katılımıyla Chelsea Old Town Hall ‘de gerçekleşecek olan 2013 London Art Biennale Türkiyeden sanatçımız Filiz Öztürk Doğan’da heykelleriyle katılmaktadır. Açılışını Rotary Kulübü başkanı Dr. Tillmann Sachs’ın yapacağı biennale 4 gün boyunca hergün yeni bir etkinlikle sanatseverleri bekliyor. 

Yurtiçi ve yurtdışında birçok festival ve sergilere katılan Filiz Öztürk Doğan , 1985-1989 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Ana Sanat Dalı Bülümü’nü bitirmiş ve aynı okulda Yüksek Lisans yapmıştır. 1989 Mimar Sinan Üniversitesi için Pano Yarışması I’lik Ödülü, 1991 II.Prof.İsmail Hakkı Oygar Seramik Sergisi III.’lük Ödülüne sahiptir. 

Doğan, heykellerini şöyle anlatıyor; “ Heykellerimde kendime özgü gizemli bir düşsel dünya yer alır. İmgeler, öyküler değişmekte; ama anlatılan geçmişi ve geleceğiyle insandır. Yani bendir, bizlerdir. Yarı geometrik, figüratif biçimsel öğelerin yanyana gelmesinden oluşan yapıtlarımda ortak bir görsel algılayış ve ifade ürünüdür. Heykellerde boşluk doluluk, hacimsellik gibi temel sorunları ele alarak, figürden hiçbir zaman vazgeçmememe karşın malzemenin ve kendi özgü biçimin ön planda olduğu bir yaklaşım benimsedim” diyor. 

Biennale ile ilgili ayrıntılı bilgi için;