Misk-i Amber // 26 Mayıs – 6 Haziran 2012 // HÜLYA AVUNDUK // BONART Sanat Galerisi

Misk-i Amber
26 Mayıs – 6 Haziran 2012

HÜLYA AVUNDUK
BONART Sanat Galerisi
Basın Bülteni

Bonart Galeri 26 Mayıs – 6 Haziran 2012 tarihleri arasında Hülya Avunduk’un “Misk-i Amber” ismini verdiği tablolarından oluşan eserlerine ev sahipliği yapıyor. 
Karamsarlıktan uzak hayatın hep güzellikler içinde olmasını isteyen Hülya Avunduk, fazla söze gerek kalmadan duygularını çiçeklerinin diliyle anlatım yolunu tercih ediyor. 
Masumiyetin gizli duvarlarında kalmış çiçektir bizi buluşturan… Özlemi, unuttuğumuz duyguları paylaştıran… Hassas, kırılgan… Mutluluğu iç huzuru arttıran… Saflığı dostluğu çağrıştıran… Utangaç bakışlar ürkek davranışlardan uzaklaştıran tek bir tanesiyle aşkı anlatandır çiçek… Bulunduğu ortama doğallık katan, sessiz sedasız hayata gülümsetendir… Kimi sevgi anlatır, kimi gönül alan, kimi kutlayan… Umudu şefkati size getiren… Utangaçlığın, ürkekliğin pençesinde size yardım edendir… Dil tutulsa da özel olduğunu hissettirir kelimelere gerek duymadan… 
Hülya Avunduk, iç huzurunu hayattaki mutluluğunu, tüm doğallıyla çiçeklerle ifade ediyor. Normal ebatlarından farklı olarak yaptığı çiçeklerle içine çekiyor tabloları… Kullandığı çarpıcı renklerle daha da canlanan çiçekleri çaktırmadan kopartıp bir tane alası geliyor insanın dalından…
Yeni arayışların devam ettiği günümüz resim sanatında yabancılaşmalara, farklı olmaya çalışmalara gerek duymayan, kendi özünden kendi vatanından esintileri tuvallarine aktarıyor… Su gibi, hava gibi, bizim dediği çiçekleri, evlere şenlik duyguları, geçmişin toprağından bugünlere gelen değerleri geleceğe taşımaya çalışıyor… 
Duruşu, renkleri ve anlamlarıyla her zaman hayatlarımızın eksilmez parçası olan çiçekler Hülya Avunduk’un eserlerinde tekrar hayat buluyor… İstikrarlı bir şekilde resimlerini yapan Hülya Avunduk, siyah üzerine başladığı şeffaf çalışmalarıyla da çiçeklere olan tutkusunu arttırmaya devam ediyor.
Kendinizi misk-amber içinde çiçek bahçesinde olduğunuzu hissedeceğiniz resimler 6 Haziran 2012 tarihine kadar Galeri Bonart’ta görülebilir.

Hülya Avunduk, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde okudu. Hobi olarak başladığı resim çalışmalarına 2000 yılından itibaren ağırlık verdi. Çalışmalarına Ressam Kamer Batıoğlu atölyesinde ( Ay-Art) devam etmektedir.


Açılış : 26 Mayıs 2012 Perşembe Saat: 18.00 – 20.00

BONART
SANAT GALERİSİ / ART GALLERY

A:
Teşvikiye
Mahallesi Ahmet Fetgari Sokak No: 20 Daire: 2 Teşvikiye – Şişli – İstanbul


T: +90 (212) 241 26 20
Sergi davetiyesi ve basın bülteni Sedat Kumova tarafından hazırlanmıştır.
        


Davetiye Arka Yüz (TIFF) 

Davetiye On Yüz (PNG) 
Davetiye Ön Yüz ( TIFF )