Teras Sergileri // 18 Haziran – 18 Ağustos 2012 // Elgiz Müzesi

 Teras Sergileri<40
18 Haziran – 18 Ağustos 2012
Elgiz Müzesi
Basın BülteniElgiz Müzesi kuruluşunun 10. yılında sanata soluk kazandıran yeni bir projeyi hayata geçirdi. Müzenin uzantısı olarak, 1500m2 bir alanı açık hava heykel sergilerine açtı. Maslak’ta bulunan müze binasının terası uzun süreli sergileme alanına dönüştürülerek Türk çağdaş sanatına bir yenilik sunmaktadır.

“Teras Sergileri”‘nin ilki 18 Haziran 2012 tarihinde izleyiciye açılacaktır. Çoğunluğu Akademik üyelerden oluşan danışma kurulu 40 yaş altı heykel sanatçılarının müracaatlarını değerlendirerek Ayazağa rüzgarına meydan okuyan işleri olağandışı bir espasta buluşturdu. Parklarda izlenmeye alışılmış heykel ve açık hava işleri bu sefer gökdelenlerin gölgesinde görülecektir. Yerli ve yabancı ziyaretçiler sanatı, Istanbul’a farklı bir köşeden bakarak izleyecekler. 
Elgiz Müzesi duniaa.com aracılığı ile dijital ortamda 
Dünyanın dijital ortamdaki yansıması, bir yaşam simülasyonu olarak tanımlanabilen duniaa.com Elgiz Müzesi’ni izleyicilerle gerçek zamanlı olarak farklı bir platformda buluşturuyor. Siteyi ziyaret edenler, bulundukları her yerden ”3Boyutlu” hazırlanmış Müze’de sanki içindeymiş gibi gezebiliyor, eserleri ayrıntılı olarak inceleyip, haklarında bilgi edinebiliyorlar. Zaman ve mekân kavramlarının ortadan kalktığı bu platform müzeye sanal boyutta da ulaşım imkanı veriyor. 

Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi
Meydan Sokak Beybi Giz Plaza
MASLAK 34398 Istanbul/Turkey
Tel: +90 212 290 25 25
www.elgizmuseum.orginfo@elgizmuseumistanbul.org

—————–
A New Outdoor Exhibition Space for Contemporary Art
18 June – 18 August 2012
Within its 10th year, the museum is pleased to announce the opening of the new outdoor terrace exhibition area of 1500 square meters that will be displaying 23 artworks selected from the portfolios of young artists. The artworks consist of installations and sculptures made of different materials, and pose a new platform for the encounter of the Turkish sculptors with national and international visitors. 
Elgiz Museum can now be visited on the digital platform via duniaa.com
Duniaa.com simulates the world’s reflection on a digital platform and brings together the museum and its visitors on a different level. Visitors of the website can tour the ‘3D’ museum space from wherever they are as if they were inside the museum, and study displayed artworks in depth and detail. This platform allows access to the museum in a virtual environment, where notions of time and space lose importance.