Uzak Ufuklar // 9 Mayıs – 3 Haziran 2012 // NEJDET VERGİLİ // Galeri Selvin


Uzak Ufuklar


NEJDET VERGİLİ 


Galeri Selvin

9 Mayıs – 3 Haziran 2012
Basın Bülteni

Vergili; hayal ve gerçeği bir arada boyarken algılama ve değerlendirme zenginliğini de beraberinde getiriyor ve bu zenginliği izleyiciye bırakıyor. 
Sanatçı, zaman ve yer kavramlarının adeta boyut değiştirdiği, biraz da soyutlaştığı resimlerinde kendi coğrafyasındaki izlerden yola çıkarak daha büyük bir haritada yolculuk yapmaya çalışıyor. 
O’nun bu soyut sayılabilecek atmosferler içindeki kahramanları ”modern yaşamlar” ın kıyılarında herşeye rağmen güçlü duruyorlar, sade dostlukların şarkısını söyleyip oynuyorlar ve izleyiciyi de hayatın asıl anlamlarını yakalamaya ve bu oyunlara davet ediyorlar. 
Sanatçı “Uzak Ufuklar” isimli resim sergisi için şunları söylemektedir; 

“Atölyem hayal ve gerçek arasındaki sınırsız coğrafyadır, belki bir söz, bir kavram veya düşüncedir. Tuvallerimde gerçeği aşan ve giderek soyutlaşan düşsel bir yolculuk yapabilirsiniz; hiç bir şey yokmuş gibi görünen büyük boşluklar içinde çok şey bulabilirsiniz;  İçlerine girip “özgürce” oynayabilirsiniz.“ 

9 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Nejdet Vergili’nin “ Uzak Ufuklar ” isimli resim sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz. 

Galeri Pazar günü hariç diğer günler 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

Galeri Selvin Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy,Beşiktaş/İstanbul
Tel: +90 (212) 263 74 81
Web : www.galeriselvin.com

NEJDET VERGİLİ
Nejdet Vergili 1954 yılında Bafra’da doğdu.1980 de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (TGSO-Beşiktaş) Resim Bölümü’nü birincilikle bitirdi. 
Bağımsız sanatçı olarak İstanbul’da yaşıyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok kişisel ve grup sergileri olmuştur.