YAZ – dık // 10 – 25 Temmuz 2013 // Adil Salih, Hakan Karakaya // GALERİ ESPAS

YAZ – dık

10 – 25 Temmuz 2013
Adil Salih, Hakan Karakaya
GALERİ ESPAS
Adres: Hüsrev Gerede Caddesi, Fırın Sokak No: 4/1, 34365, Teşvikiye – İstanbul 
0212 227 70 17 www.galeriespas.com

“Sanatçıyla sanatçı hikayesi at başı yarışır” Gombrich

Yaz geldi işte…. Enseyi öpüveren ılıklığın, uçuşan perdelerin, balkondan sılayıveren patlıcanların, çıtırdayan ve sararan otların mevsimi… Çatlayan eriklerin ve terleyen üzümlerin sonsuz maviliğin…Ey Sanata çok yakışan Yaz! Geçip gitmesi de hızlı oluveren, sonbahara onlarca imgeyi devreden yaz…
Yazıya ve çiziye en çok yakışan sarı sıcak… Yaz hasat mevsimidir. Bütün yıla yayılan emeğin, didinmelerin ve sızıveren tuzlu terin lekeye dönüştüğü havuzdur aynı zamanda.
İki sanatçının çantalarını sırtlayıp farklı malzemelerle yola çıktıkları arkadaşlıklarının yol izleridir YAZ – dık… Lirik resmin usta fırçası Adil Salih ve heykelin genç yontucusu Hakan Karakaya farklı malzemeleri ve dokunuşları ortak bir ESPAS’ ta bir araya getiriyor.
Boyadaki hacim ile hacimdeki lekeyi aynı mekana serpiyorlar yazın umut veren enerjisiyle… Adil Salih’in yüzey üzerinde dağılıveren şiirsel mavi ve kırmızıları, Hakan Karakaya’nın ahşaba dolanan kıvrımları ve atılan çentiklerin müzikal tınısı oluveriyor aniden.. Boyanın yükseliveren hacimselliği yontunun dalgalanan lekesiyle öpüşüyor temmuzun sıcağında.
Adil Salih ve Hakan Karakaya’nın YAZ-dık isimli ortak sergisi 10 Temmuz’dan itibaren 15 gün boyunca Pazar hariç hergün Galeri Espas’ta görülebilir.