Yeryüzü ya da İnsan / Galeri Soyut (Yıldız) – A Salonu / Yusuf Şengür /

Yeryüzü ya da İnsan

Yusuf Şengür 
Galeri Soyut (Yıldız) – A Salonu
18 Mart – 6 Nisan 2022

Galeri Soyut / Çankaya, 18 Mart – 6 Nisan 2022 tarihleri arasında Yusuf Şengür’ün “Yeryüzü ya da İnsan’ isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanat üretimini resim disiplini ile gerçekleştiren sanatçı 7. kişisel sergisine “Yeryüzü ya da İnsan” adını veriyor. Üzerinde yaşanılan yer olarak tanımlanan yeryüzü oluşumu, sanatçıya göre anlamını insanın varlığıyla farklı formlara bürünerek yeniden tanımlamakta. Söz konusu farklılaşma onu şekilden şekle sokmakla birlikte, buna neden olan insanın da farklılaşmasına neden olmakta. Böylelikle yeryüzü denilen yapı, insanı üzerinde barındıran sınırsız bir alan olmaktan çok onunla var olmaya devam eden bir oluşuma dönüşüyor. Sanatçı bu sergisine hangi açıdan bakılacağını izleyiciye bırakmış. Resimlerde görülen kişilerin içinde bulundukları mekanları dönüştürmesi izlenebilirken, başka bir açıdan yeryüzünün değişen yapısına insanı nasıl dahil ettiği de gözlemlenebilir.

1985 İstanbul doğumlu olan Yusuf Şengür, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü’nden mezun oldu.

 

Yer: Galeri Soyut (Yıldız) – A Salonu

Sergiyi 6 Nisan 2022 tarihine kadar Ankara’da Galeri Soyut A salonunda görebilirsiniz.