Anadolu’ya Yolculuk Sergileri // 2.Durak Mersin // 12 Kasım 2011 – 2 Aralık 2011

ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ
2.DURAK – MERSİN
ATELYE DE SANAT GALERİSİ
12 Kasım 2011 – 2 Aralık 2011
Resim ve fotoğraf Sergisi 
Basın Bülteni

“ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ” nin II. Durağı, 12 Kasım – 2 Aralık 2011 tarihleri arasında Mersin’de – Atelye de Sanat Galerisi’nde gerçekleştiriliyor.

ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”; Anadolu’dan yola çıkmış, sanatın merkezi olan şehirlerde yol almış, doğdukları toprakları unutmamış çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu Türk sanatçılarının, doğdukları topraklarla ve o topraklarda bıraktıkları insanlarla ‘buluşma’ niteliğinde ve Anadolu insanına vefa borcunu ödemesini amaçlıyor.


I.si Konya- Çumra ilçesinde ( Belediye Başkanı Yusuf Erdem himayesinde), II.si Mersin’ de ( Atelye de Sanat Galerisi) 12 Kasım 2011 tarihinde açılışı gerçekleşiyor.


İçlerinde şu an Doğuş Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinin bulunduğu sergi, davet aldığı illere yolculuğuna devam ediyor.
Hiçbir ticari kaygı gütmeyen ve idealist bir yaklaşımla yola çıkılan “ANADOLU’YA YOLCULUK SERGİLERİ”nin Batman durağında 40’ın üzerinde sanatçı 100 den fazla eserle yer alıyor. “ANADOLU YOLCULARI SANATÇILARIMIZ”dan, Türk Resim Tarihi’nde yerini almış İbrahim Balaban, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Ramiz Aydın, Basri Erdem ve fotoğraf sanatçılarından İbrahim Zaman, Cengiz Karlıova’nın çalışmaları, 2 Aralık 2011 tarihine kadar Mersin’de Atelye de Sanat Galerisinde görülebilir. 

Açılış: 12 Kasım 2011 saat 16.30Adres: Atelye de Sanat Galerisi – MersinKüratör İletişim: Kamer Batıoğlu –kbatioglu@gmail.com – Gsm: +90 (539) 763 93 42