ART NİYETLİyim !.. // Pandora // VakıfBank İstanbul Sanat Galerisi // 30 Nisan – 12 Mayıs

ART NİYETLİyim !..
Pandora
VakıfBank İstanbul Sanat Galerisi
30 Nisan – 12 Mayıs
Basın Bülteni

Sanatçı Pandora, farklı ve çeşitlilik arz eden çalışma üslubu ve anlayış zenginliği ile bir kez daha sanat severleriyle buluşuyor. Ama artık iyiden iyiye ”art niyetli”dir… Bozulan sosyal ilişkiler, kaybolan değerler ve iletişimsizlik gibi sorunlara yine en etkili iletişim yolu olarak seçtiği sanatla karşılık veriyor. ”Duymuyorsak, konuşmuyorsak o zaman görelim ve izleyelim” diyor… Mesajlarını tabloları aracılığı ile vererek izleyiciyi düşünmeye davet ediyor. Bunu yaparken bazen çok geriye gidip Adem ile Havva’ya dokunuyor, bazen yaşadığı şehir İstanbul’u hicvediyor, kadın-erkek ilişkilerini irdeliyor ve insanın doğadan etkileşimine atıfta bulunuyor. Yani aslında ”hayat”ı işliyor.

Pandora, manevi bir varlık olan insanı, teknolojik ve mekanik bir hal alan hayattan yorgunluğunu atması ve ruhunu beslemesi için sergisine davet ediyor. Ve diyor ki ”siz de art niyetliyseniz gelin, burası tam yeri”

30 Nisan Pazartersi günü saat 18:30’da açılış daveti ile başlayacak olan sergi Pazar günleri hariç diğer günlerde 9:00-17:30 saatleri arasında 12 Mayıs’a kadar izlemeye açık olacak.
VakıfBank İstanbul Sanat Galerisi
Adres: Hacı Adil Yol Çayır Çimen Sk  No:2, 1.Levent İstanbul
Tel: +90 (0212) 316 70 79