Sezgisel Manzaralar // SÜHEYLA SABIR // 30 Nisan – 18 Mayıs 2012

Sezgisel Manzaralar
SÜHEYLA SABIR
TC Ziraat Bankası
30 Nisan – 18 Mayıs 2012
Basın Bülteni


Ressam Süheyla Sabır, “sezgisel manzaralar” sergisi ile Ankaralı sanatseverlerle 30 Nisan – 18 Mayıs tarihlerinde TC. Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde buluşuyor. Sanatçı son dönem çalışmalarından oluşan bir seçki ile hazırladığı sergideki eserlerinde realitenin sunduğu, gözün algıladığı, aklın değerlendirdiği düz, mantıklı, düşünsel soyutlamaları, sezgisel yaklaşımlarla ölçülü ve dengeli bir şekilde renklendiriyor ve hareket kazandırıyor. Çevresini gözlemleyen sanatçı, nesneleri olduğu gibi görsel algılayışının yanı sıra düşünsel boyutta soyutlaştırarak sezgisel ve deneysel bir yaklaşım sunuyor.
Süheyla Sabır, farklı tekniklerdeki işlerine yer verdiği bu sergisinde; Renkleri arka planda özgürce yayarken bunların üzerine yapılandırdığı farklı malzemelerle, şeffaf ve çizgisel kurgularla nesnel ve sezgisel algılara açık kompozisyonlar oluşturdu. Tesadüfler, renkler, lekeler, üst üste geçişler, ışık yanılsamaları, kontrastlar ve tonlarla oluşturduğu kurgusal, çok katmanlı soyutlamalarında, çevremizde gördüğümüz eski, içi boşalmış, yıkılmış mekânlar ve kentsel unsurların yanı sıra doğal hayatın uzak yakın kadrajları görülebilir. 
30 Nisan Pazartesi 18.00-20.00 saatlerinde açılışı yapılacak olan Süheyla Sabır “sezgisel manzaralar” kişisel sergisi, TC. Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde Pazar, Pazartesi ve resmi tatil günleri hariç 10.00-19.00 saatleri arasında 18 Mayıs’a kadar izlenebilir. 
TC. Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi
Adres: Tunalı Hilmi Cad.No:104 06700 Kavaklıdere -Ankara
Tel: 0312 466 05 40 


SÜHEYLA SABIRSezgisel Manzaralar” Kişisel Resim Sergisini, Online izlemek için tıklayın