Camuouflage / kamuflaj // 22 Mayıs – 12 Haziran 2012 // Navid Azimi Sajadi // Olcay Art

Camuouflage // kamuflaj

Navid Azimi Sajadi
22 Mayıs – 12 Haziran 2012
Olcay Art
Basın Bülteni
Navid Azimi Sajadi 22 Mayıs’ta Olcayart’ta “Camuouflage” (kamuflaj) adlı sergisiyle Türk Sanatseverlerle buluşuyor. 
İran’da doğan, sanat yaşamını İtalya’da sürdüren; resim, fotoğraf, yerleştirme ve heykel gibi farklı alanlarda eserler üreten sanatçı kendini bir ikonoklast olarak adlandırıyor. 
Dünya’nın birçok ülkesinde eserleri sergilenen Navid Azimi Sajadi İran kültürünü ve Ortadoğu’nun batı tarafından kalıplaştırılmış ve ebedi hale getirilmiş yargılarından doğan sembolleri yeniden tanımlıyor ve sorguluyor. 
Bu semboller sanatçının ürettiği eserlerde kimi zaman ; ezoterik ve politik, kimi zaman da kadim ilahi ve çağdaş meseleler, kaliğrafi, nükleer mantar bulutları ve flamalar şeklinde varlık buluyorlar.
Sergi 12 Haziran 2012 tarihine kadar Olcay Art’ta görülebilir.

Açılış
22 Mayıs 2012, Salı / Saat: 18:00
Adres
Cemil Topuzlu Cad. No: 90 / B
34710, Caddebostan, Kadıköy / İstanbul
T. / F. +90 216 411 17 13
info@olcayart.com / www.olcayart.com

Navid Azimi Sajadi,1982’de Tahran’da doğdu. 2000 yılında grafik tasarım derecesiyle liseden mezun olan sanatçı, 2005’te Tahran’da Azad Art University’deki lisans eğitimini tamamladı. 
2009 yılında Accademia di Bella Arti di Roma’da yüksek lisans eğitimini tamamlayan sanatçının eserleri Orta Doğu kültür ve geleneklerinin birleşiminden doğan öğe ve sembollerin ilişkilerini temel alır. Asya ve Avrupa arasındaki sınır bölgesindeki büyük antik uygarlıklarda insan göçüyle kültürlerin yayılması, düşüncelerin sürekli olarak yer değiştirmesi ve taşınması Navid Azimi Sajadi’nin eserlerine konu olmuştur. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sergilere katılan Navid’in çizim ve resimlerindeki grafik unsurlarda, sadelik ve gizemle birlikte modern uslup da kendini göstermektedir. Navid Azimi Sajadi çalışmalarını Roma ve Tahran’da sürdürmektedir.