çizginin tabiatı-II // 6 Nisan – 11 Mayıs 2013 // Yıldız Şermet // Galeri Apel

çizginin tabiatı-II
6 Nisan – 11 Mayıs 2013 
Yıldız Şermet 

Galeri Apel

Galeri Apel’de 5. kişisel sergisini düzenleyen, genellikle malzeme olarak teli tercih eden sanatçı Yıldız Şermet’in bu sergisinde işlediği konu resmin dili olarak çizgi. Minyatür sanatının perspektif ve çizgisinin etkisinde kalarak oluşturduğu sergide telin yanı sıra, iğne, tül gibi farklı malzemeler de dikkat çekiyor. 
Sanatçı, minyatür sanatının içinde yer alan tasvirleri telden çizgilerle yeniden oluşturarak ve bu sanatın anlatım tarzını ve gelenekselle bugünün ilişkisini inceliyor. 
“the nature of line II” 
04.06-05.11.2013 
Yıldız Şermet, who in her art generally prefers wire as a material, is having her 5th solo exhibition at Gallery Apel, choosing for theme line as a pictorial language. The exhibition shows the influence of perspective and line as seen in the art of the miniature, and features not only wire but such varied materials as pins, needles and nails. 
The artist has taken the depictions common to the miniature, reworking them with lines formed by wire to explore both the expressive style of that genre and also the relationship of the traditional and our day.