The Great Masters Sergisi // 1 Haziran – 27 Ağusto 2012 // MSGSÜ Tophane-i Amire

The Great Masters Sergisi

The Great Masters Michelangelo, Leonardo, Raphael SergisiMSGSÜ Tophane-i Amire


1 Haziran – 31 Temmuz – 27 Ağustos 2012

Sergi Etkinliği ( 27 Ağustos 2012 tarihine kadar uzatıldı )
Basın Bülteni
16. yüzyıl İtalya sının en ünlü üç ustasının bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını anlatan The Great Masters Sergisi ilk kez Türkiye de sergilenecek. Türkiye de açılacak ilk interaktif sanat sergisi The Great Masters da ziyaretçiler Michelangelo nun Sistina Şapeli ndeki eserlerini, Davud heykelini, Leonardo nun Son Yemek freskini, anatomi çalışmalarını ve Vitruvius İnsanı nı, Raphael in yapmış olduğu birçok resmi ve Atina Okulu freskinin detaylı incelemesini dokunmatik ekranlar ve interaktifler vasıtasıyla öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacaklar. Bu dönemin en önemli keşifleri olan Perspektif, Anatomi ve Ayna sergi içinde farklı deneyimlerle ziyaretçi ile buluşuyor. Bilim ve sanatın iç içe geçtiği bu dönemde hem sanatçı, hem bilim insanı olarak insanlığa sayısız eser bırakan 3 büyük ustanın bu sıradışı sergisi 1 Haziran – 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında İstanbul MSGSÜ Tophane-i Amire KSM Beş Kubbe Salonunda gerçekleşecek.
SERGİ SAATLERİ: Etkinlik haftanın 7 günü 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. (The Great Masters sergi açılışı 1 Haziran tarihinde yapılacaktır. Basın toplantısının düzenlenmesi sebebiyle sadece 01 Haziran tarihine özel olarak ziyaretçilerin kabulü 11:30 itibariyle başlayabilecektir. Diğer günler için program duyurulduğu şekilde geçerlidir.
Vestel Ana Sponsorluğunda, Koleksiyon Katkılarıyla, Museo Ideale Leoanardo Da Vinci, Arter Tasarım ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen bu sergide PACE Çocuk Sanat Merkezi nin atölye çalışmaları da yer alıyor.
Etkinliğe katılmak için MyBilet sitesini ziyaret ediniz.