HAŞERE/INSECT // 26 Mart / 20 Nisan 2013 // AYŞE ECE DERYAOĞLU // Galeri Artist Lab


HAŞERE/INSECT
26 Mart / 20 Nisan 2013
AYŞE ECE DERYAOĞLU
Galeri Artist Lab
26 Mart ( 20 Nisan 2013 tarihleri arasında Galeri Artist Lab’da açılacak olan sergi, sanatçının yeni resimlerini izleyici ile buluşturuyor. Ayşe Ece Deryaoğlu, bu sergisinde birlikte yaşadığımız küçük canlılara adeta mercek tutuyor. Bize çoğu zaman küçük ve sevimsiz gözüken varlıklara farklı bir anlam yükleyerek; varoluş, bozulma, neslin tükenişi gibi kavram ve konulara gönderme yaparak onları artık görmezden gelemeyeceğimiz boyutlara getiriyor. 
Sanatçı yeni çalışmalarında, son yıllarda güncel bir konu olarak karşımıza çıkan ve sıkça tartışılan “diğer canlıların yok olması ile insanlığın yok olabileceği” söylemi üzerinden yola çıkıyor. 
Konu olarak eleştirel ve tepkisel olmasına rağmen kullandığı canlı renkler, normalde bizi irite eden canlıları daha estetik bir hale getirerek karamsar olmayan bir duruş sergiliyor. 
Deryaoğlu resimlerinde yer alan tüm biçimlerin belli simgesel anlamları olduğunu belirtiyor. 
Şehir hayatının izlerini de graffitiler aracılığı ile izleyiciye sunuyor. Bu canlılar graffitilere tutunarak adeta: “Biz de buradayız ” diyor. 
Sanatçı Hakkında 
Ayşe Ece Deryaoğlu, 1967 İstanbul doğumlu. 1982(85 yılları arasında Bakırköy Meslek Lisesi Resim Bölümünü bitirdi. 1986(90 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun oldu. Özdemir Altan, Fuat Acaroğlu, Şükrü Aysan atölyelerinde eğitimini tamamladı. Beş kişisel sergi açtı ve bir çok karma sergiye katıldı.Beyoğlu,Çukurcuma’da atölyesi olan sanatçı halen çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir. 
T + 90 212 2276852 www.galeriartist.com