Hep Birlikte V // 27 Haziran – 01 Eylül 2012 // artgalerim

Hep Birlikte V

27 Haziran – 01 Eylül 2012
artgalerim
“Hep Birlikte V” isimli karma sergi 27 Haziran – 01 Eylül 2012 tarihleri arasında Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde, Valikonağı caddesi üzerindeki tarihi Damat Tween Mağazası’nın 6. ve 7. katlarında sanatseverlerle buluşuyor. 
”Hep Birlikte V” ismini taşıyan bu sergide Artgalerim Nişantaşı sanatseverlere farklı disiplinlerin bir araya geldiği, farklı bakış açılarının ortak noktası haline gelen galeri mekanında bir seçki sunuyor. 
Sergide Gürsel Soyel ve Meray Akmut’un soyut ekspresif resimleri dışavurumun simgeselliği ile karşımıza çıkıyor. Ayşegül Sürek, Saim Erken, Sayat Uşaklıgil, Selahattin Aydın ve Zeynep Akgün’ün eserlerinde figüratif resmin farklı yorumlamaları ile karşı karşıya kalıyoruz. Resimlerde bazen renkli bir ışığın yansıması ile oluşan dev figürler yer alır, bazen de gerçekliğe çok yakın, fakat sürreal bir uzamda yer alan figürleri izlerken, sinemadan çıkan hepimizin hayran olduğu karakterleri de görürüz aynı zamanda ve dışavurumsal renklerle oluşturulan, günlük hayatın yansıması haline gelen resimleri farklı açılardan izlerken, diğer taraftan da çocukların oyun alanında ki anlık masumiyetleri dikkatimizi çekiyor. 
Nur Gürel ve Semih Zeki resimlerinde ise kent olgusunu sorguluyorlar. Kenti yapı-bozumcu bir tavırla yorumlayan bu sanatçılar, insanın doğa üzerinde oluşturduğu tahribatı sorgulamamıza da neden oluyor. 
Emel Karakozak’ın nü modeli pozlayarak oluşturduğu “motif”leri, Merih Akoğul’un ‘anlık’ yaşamı yakalama arzusu ile çektiği fotoğrafları, Evren Erol’un uzam içinde yer alan soyut heykelleri ve Serdar Kaynak’ın soyut fermuar mermerleri ile bir bütünü oluşturan eserler, çağdaş sanatseverlerle buluşuyor. 

ARTGALERİM

www.artgalerimnisantasi.comŞenay Kızıl info@artgalerim.comT: (212) 343 85 50 – 51 dahili 600
GSM: 0532 313 72 42