KENTİN TANIĞI // 7 – 19 Mayıs 2013 // MERİH YILDIZ // GALERİ ESPAS

KENTİN TANIĞI

7 – 19 Mayıs 2013 


MERİH YILDIZ

GALERİ ESPAS 

AÇILIŞ: 7 MAYIS 2013 SALI 18:00 

Hüsrev Gerede Cad. Fırın Sok. NO: 4/1 Teşvikiye, İstanbul 

T: 0212 227 70 17 


Merih Yıldız, 1979 yılında İzmit’te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olan Yıldız’a eğitim hayatı boyunca, Prof. Mehmet Mahir, Prof. Cahit Aral ve Prof. Şükrü Aysan gibi önemli isimler hocalık yaptı. Çeşitli karma sergilere ve yarışmalara katıldı. Çalışmaları halen İstanbul’da devam etmektedir. 
Yaşantısının içinde var olan lirizmi somutlaştıran sanatıyla ismini var etmiş, kentin ruhundan enstantaneler damıtarak, izleyicinin içsel derinliklerine ulaşabilmeyi başarmış genç bir sanatçı… 
Onun tuvallerinde can bulan aşk şiirsel bir aşk. Aşık olduğunu zannettiğin değil, kendini aşkın ortasında zannettiğin bir aşk. Seyirciyi kendine dahil etmeyen fakat kendi hikayesini hatırlatan, kendi iç hesaplaşmalarıyla seyirciye günü sorgulattıran çalışmalarıyla varlığını hissettirir. Yoğun çizgiselliğinin sürekli daha iyiye gitme arzusu, bu günü resimliyor ve İstanbul’u belgeliyor. 
Şehrin senfonisini, tuvallerde vücut bulduran sanatçı Merih Yıldız’ın ilk kişisel sergisi “Kentin Tanığı” 7 Mayıs – 19 Mayıs tarihleri arasında Galeri Espas ‘ta Pazar hariç her gün görülebilir.