KÜLTÜR VE GÖNÜL BAHÇEMİZDEN // 29 – 30 Nisan 2013 // Büyük Kulüp

KÜLTÜR VE GÖNÜL BAHÇEMİZDEN
29 – 30 Nisan 2013
FÜSUN ETİ SERAMİK SERGİSİ 

Büyük Kulüp

Açılış ve Kokteyl: 29 Nisan 2013 Pazartesi saat:15.00 
TOLGA ETİ SANATEVİ 
TEL: 0216 368 26 79 
Tolga Eti Sanat Evi’nin kurucusu Füsun Eti’nin , Minik Kalplerle El Ele Derneği yararına açtığı “ Kültür ve Gönül Bahçemizden “ başlıklı seramik sergisi 29 – 30 Nisan 2013 tarihleri arasında Büyük Kulüp’te izlenebilir. 
FÜSUN ETİ : 
Samsun’da doğdu, TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. Ankara Yükseliş Koleji’nde 1 yıl İngilizce öğretmenliği yaptı. 1995 yılında özel resim dersleri aldı. 1997 yılında eşi Ersin Eti ile birlikte Tolga Eti Sanatevi’ni kurdu. Şef Taylan Kendirli yönetimindeki Büyük Kulüp Klasik Türk Müziği Korosu’nda sanat kurulu üyesi ,korist (ses sanatçısı) olarak görev yapıyor. Halen Tolga Eti Sanatevi’ndeki Seramik atölyesinde, seramik çalışmalarını sürdürmekte ve galerinin yöneticiliğini yapmakta. 
MİNİK KALPLERLE EL ELE DERNEĞİ : 
Minik Kalplerle El Ele Derneği, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Çocuk Evleri ve Sevgi Evleri Açmak,burada yaşayan çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. 
Amacı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri ve Sevgi Evleri açmak buralarda yaşamak zorunda olan çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirerek eğitim, spor, müzik, tiyatro alanları yanında psikolojik olarak da destek verebilmektir.
Hedefi, Türkiye’de Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evin, sevgi evleri ile yuva ve yurtlarda yaşayan tüm çocuklara ulaşabilmek ve yaşam şartlarını iyileştirebilmektir. 
Bu sergi Büyük Kulüp’te yapılmaktadır.