La La La İnsan Adımları 16 Şubat – 06 Mayıs 2012

La La La İnsan Adımları
16 Şubat – 06 Mayıs 2012

İstanbul Modern – İstanbul
İstanbul Modern, “
La La La İnsan Adımları” ismini verdikleri Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonundan Bir Seçki’ye ev sahipliği yapıyor.

La La La İnsan Adımları, Hollanda’nın dünyaca tanınmış müzesi Boijmans Van Beuningen Müzesi koleksiyonundan bir seçki sunuyor. 1849 yılında Rotterdam’da kurulan müze günümüz sanatının önemli örneklerinin yanı sıra XVI. Yüzyıldan bugüne resim sanatı, baskı ve çizimleri de kapsayan geniş ve uluslararası bir koleksiyona sahip.

Sergi, bugünün dünyasında insan ilişkilerine odaklanırken ihtiras, yenilgi, umutsuzluk, merak, ihanet ve yüzleşme gibi insana özgü çeşitli halleri de gündeme getiriyor. Farklı dönem ve coğrafyalardan 28 sanatçının yapıtları bu temaları üç ana bağlamda ele alıyor:
1) Tarihteki Karşılaşmalar
2) Kişisel Karşılaşmalar
3) Toplumsal Karşılaşmalar

Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. Yılı kutlamaları kapsamında düzenleniyor.


Küratör: Sjarel ExSanatçılar: Vito Acconci, Bas Jan Ader, Yael Bartana, Sebald Beham, Erhard Schön, Niklas Stoer, John Bock, David Claerbout, Pieter Coecke van Aelst, Peter Feiler, Yang Fudong, Cyprien Gaillard, Šejla Kamerić, Paul Kooiker, Inez van Lamsweerde, Erik van Lieshout, Aernout Mik, Melvin Moti, Zwelethu Mthethwa, Bruce Nauman, Joachim Patinir, Anri Sala, Cindy Sherman, Salla Tykkä, Marijke van Warmerdam, Andro Wekua, Guido van der Werve, Sylvie Zijlmans
Sergi, 6 Mayıs 2012 tarihine kadar İstanbul Modern‘de görülebilir.