ÖZDEMİR ALTAN // 10 Nisan – 9 Mayıs 2014 // Ekol Sanat Galerisi İzmir

ÖZDEMİR ALTAN

10 Nisan – 9 Mayıs 2014

Ekol Sanat Galerisi, İzmir
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, 10 Nisan- 9 Mayıs tarihleri arasında Özdemir Altan Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. 
Özdemir Altan 1988 ile 1992 yılları arasında sanatsal espasın, birbirinden farklı mantık, strüktür, köken ve kavramların sentezi ile oluştuğunu kanıtlamak amacıyla “Rastlantısal Buluşma” yöntemini geliştirmiştir. “Benim resimlerim bu aykırılıkla dünyayı yakalıyor” diyen sanatçı bu sergide dinamik ve doğurgan kişiliğini yansıttığı eserleriyle izleyicilerle buluşuyor.
Çağdaş, avangart düşünce ve Pop- Art’ı Türkiye’ye ilk getiren sanatçı Özdemir Altan, sürekli yeniden düşünüyor, yaratıyor, üretiyor, bir yapıttan öbürüne uzanarak geriye hiç dönmemecesine hep ileriye bakıyor. “Yapıtımıza zorla anlam yükleyemeyiz; onun kendi anlamını yaratmasına izin verilmelidir” diyen sanatçı, dünyaca ünlü Hollandalı Ressam Van Gogh’a ithaf ettiği eserleri de dahil olmak üzere zengin bir seçki ile sanat severlerin beğenisine sunuluyor.
Özdemir Altan’ın “Soyağaçları”, “Vincent” ve “Yeni Dönem” isimli eserlerinin yer alacağı sergi 10 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında en önemli üç konseptinden en seçkin yapıtlar ile 10 Nisan Perşembe günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor.
Sergi Künyesi
Sanatçı Adı: Özdemir Altan
Sergi Adı: Özdemir Altan Resim Sergisi
Sergi Tarihi: 10 Nisan – 9 Mayıs 2014
Yer: Ekol Sanat Galerisi
Adres: 8019/16 Sokak, No. 6/B Ataşehir Mahallesi, Çiğli Kipa Kavşağı, Çiğli 35630 İzmir
Telefon: +90(232) 329 39 19