SANATÇI ve SANAT DOSTLARI // 15 – 17 Mayıs 2012 // Portre Fotoğraf Sergisi // Kemal Gönüleri // Deniz Tokgöz

SANATÇI ve SANAT DOSTLARI
Portre Fotoğraf Sergisi
15 – 17 Mayıs 2012
Kemal Gönüleri & Deniz Tokgöz
Basın Bülteni
Akyol Sanat; yüzün üzerinde sanatçı ve sanat dostlarının portre fotoğraflarının yer aldığı sergiye ev sahipliği yapıyor.Kemal Gönüleri ve Deniz Tokgöz,izledikleri muhtelif sergilerde çekmiş oldukları, Sanatçı ve Sanat Dostlarının portre fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergisini oluşturuyor.

Sanat Dünyasında büyük ilgi görmesi beklenen ” Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotograf Sergisi”‘nde Sanat Dünyasının önde gelen isimlerinden 100’ün üzerinde Sanatçı ve Sanat Dostlarının portreleri yer alıyor.


Akyol Sanat’ın bu sezon düzenlediği son sergi olan “Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotoğraf Sergisi” 15-16 ve 17 Mayıs 2012 günlerinde gezilebilir.


Açılış               : 15 Mayıs 2012 Salı Saat: 17.00 – 20.00
İletişim           : Ayla Akyol
Adres              : Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye – İstanbul
Tel                   : 0212 231 61 50 GSM: 0532 271 13 43
Web                : www.akyolsanat.com E-mail: akyolsanat@akyolsanat.com
****************************** 
Kemal Gönüleri
******************************

Asıl mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik olan Sanatçımız , Adana’da doğdu. İlk , orta ve Lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisinin Maliye-Muhasebe Bölümünü bitirdi.

Adana yayımlanmakta olan ÇUKUROVA’DAN HABER GAZETESİ ‘nin İstanbul Temsilciliği ‘ni de yapmakta olan Sanatçı ; hobi olarak yapmakta olduğu fotoğrafçılığa 2010 yılının Nisan ayında başladı.

“Her işin başı eğitimdir” sözünü ilke edinerek, İstanbul Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri’nin açtığı; Öğretmenliğini Sayın SİMAY BODUR ‘un yaptığı Fotoğrafçılık Kursunu başarı ile bitirdi.

Fotoğrafçılığının yanı sıra Kültür ve Sanat haberleri ile gazetecilik mesleğini de yürütmekte olan Sanatçı; fotoğraflarını Türkiye’nin önde gelen Wowturkey.com ,Fotono.com , Fotoiz.com , Fotofikir.net gibi fotoğraf sitelerinde paylaşmaktadır.

Haziran / 2011 de kurs tamamlandıktan sonra , küratörlüğünü Simay Bodur ‘un yaptığı “YAŞAMDAN DETAYLAR ” Karma Fotoğraf Sergisinde, çok sayıda fotoğrafı ile yer aldı.Bu Sergisini “İSTANBUL VE YAŞAM ” ve hala sürmekte “YAŞAMDAN DETAYLAR 2 ” Karma Fotoğraf Sergileri takip etti. ” Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotograf Sergisi “4 ncü sergisi olan, Sanatçı evli olup, biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuğu vardır.

******************************
Deniz Tokgöz
******************************

1964 İstanbul doğumlu olan Sanatçı, 2009 yılında emekli olduktan sonra fotoğrafçılığa hobi olarak başladı. Son bir yılda tutkuya dönüşen fotograf Sanatçılığı, Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri’nin fotoğrafçılık kursunu başarıyla bitirmesi sonucu pekişti. Fotoğrafçılığın yanı sıra, gazetecilikte yapan Sanatçının; Yerel Medya Gazetesi, wmagazinturkey, gazetteforumturquie ve magazinkolik sitelerinde imzasını taşıyan haberleri yayınlanmaktadır. 
ÖDÜLLERİ
İstanbulale.com Fotoğraf Yarışması 1. Lik Ödülü
Epirden 2011 Şükran Ödülü
SERGİLERİ: Yaşamdan Detaylar Fotoğraf Sergisi (Barış Manço Kültür Merkezi)
Somali’ye Yardım Sergisi (Şirket – i Hayriye Sanat Galerisi)
İstanbul ve Yaşam Fotoğraf Sergisi (The Green Park Bostancı Hotel)
Yaşamdan Detaylar Fotoğraf Sergisi 2 (Kozyatağı Kültür Merkezi)
Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotograf Sergisi ( Akyol Sanat Galerisi )