İSTANBUL VE HATIRALAR 2 // 14 Mayıs – 26 Mayıs 2012 // NUR ULUBİL // Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi

İSTANBUL VE HATIRALAR 2
NUR ULUBİL 

Vakıfbank İstanbul Sanat Galerisi 


14 Mayıs – 26 Mayıs 2012 


Basın Bülteni 
Ressam Nur Ulubil’in “İstanbul ve Hatıralar – 2” adını verdiği resim ve heykellerinin yer aldığı sergisine 14 Mayıs – 26 Mayıs 2012 tarihleri arasında Vakıfbank İstanbul Sanat Galerisi ev sahipliği yapıyor. 
Sanatçının Mart ayında AKYOL SANAT’ta sergilediği “İstanbul ve Hatıralar” sergisinin devamı niteliğini taşıyan bu sergideki eserlerini Ressam Sedat Kumova aşağıdaki cümlelerle kaleme almıştır. 

“Nur Ulubil, ilköğretiminden bu yana yaşadığı şehir olan İstanbul’u aktardığı eserlerini gerçekçi bir yaklaşımla sanatseverlerle paylaşıyor. Kullandığı siyah, beyaz ve alabildiğine tonlu renklerle İstanbul’un ne kadar canlı, ne kadar hayatı yansıtan bir mucize olduğunu sunarken izleyiciye, bir kez daha hayran bıraktırıyor. 

İstanbul samimidir çünkü coşkulu, hayatın yükünü tutmuştur üzerinde, güçlü, duygulu, bazen üzgün bazen ağlamaklıdır gökyüzü öfkesini dağıtır her yere… Sevdi mi sizi bırakmaz akıllıdır, elinde tutar, eksik olmaz pürü neşesi, telaşı… Hem erkek hem dişidir… Hayatımızın eksilmez bir parçası olan bu şehir içine çeker insanı, büyülenirsiniz… Nur Ulubil’in resimlerine baktığınızda da aynı etki görülmektedir. Baktıkça bakmak, orada yaşamak istersiniz. Varlığı, yokluğu, hayal dünyasını bize aktarıyor resimlerinde. 

Eşekli Satıcı

Binalarıyla, gökyüzüne uzanan elleriyle, iki yakasıyla bir canlı gibidir. Nefesini hissedersiniz her bir tarafta, zamana meydan okurcasına ayaktadır. Dinlenmek nedir bilmez İstanbul. Gecesi gündüzü birbirinden farklıdır. Yaşanmışlıkların izleri vardır her yerde, her yer tarih kokar her yer hatıradır. Siz tarih olursunuz yaşarken İstanbul her dem genç kalır. 

Sanatçıların ilhamlarına ışık tutarak yorumlamalarına yardımcı olan İstanbul, izleyicilerin içindeki İstanbul’u bulmalarına olanak sağlıyor. Filmlere, şarkılara destanlara konu olmuş yediden yetmişe herkesin fethetmek için yarıştığı bir ödül olan bu eşsiz şehir Nur Ulubil’in hatıralarıyla bezeniyor.” 

Ressam Nur Ulubil’in Sergisi 26 Mayıs 2012 tarihine kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesinde görülebilir. 
Açılış : 14 Mayıs 2012 Pazartesi Saat: 18.30 – 19.30 
Sergi Pazar günleri dışında her gün 09:00 – 17:30 saatleri arasında görülebilir.

VakıfBank İstanbul Sanat Galerisi
Adres: Hacı Adil Yol Çayır Çimen Sk  No:2, 1.Levent İstanbul
Tel: +90 (0212) 316 70 79