TEK / Yaşama Dokunuş // 30 Mart – 19 Nisan 2013 // Yeşim Sedef Gürkan / Deniz Tokgöz / Kemal Gönüleri // İstanbul Bostancı Green Park Hotel

TEK / Yaşama Dokunuş
30 Mart – 19 Nisan 2013
Yeşim Sedef Gürkan / Deniz Tokgöz / Kemal Gönüleri
İstanbul Bostancı Green Park Hotel

Sanat ve Kültüre kucak açan İstanbul Bostancı Green Park Hotel , bir kere daha Resim ve Fotografın bir arada olduğu yeni bir Sergiye ev sahipliği yapıyor.
Yeşim Sedef GÜRKAN “TEK” Kişisel Resim Sergisi ile Deniz Tokgöz&Kemal Gönüleri” YAŞAMA DOKUNUŞ” Karma Fotoğraf Sergisi İstanbul Bostancı Green Park Hotel’de Sanatseverlerle buluşuyor.
RessamYeşim Sedef Gürkan özgün yorumlarını paylaştığı eserlerinin yer aldığı “İlk Kişisel Sergisi” ile Sanatseverlerin karşısına çıkıyor.
Ressam Yeşim Sedef Gürkan’ın İlk Kişisel Sergisinin adı “TEK”.
“FOTOĞRAF GÖRMEKTİR” düsturu ile yola çıkan , Görmekle bakmanın farkı iyi fotoğrafı ortaya çıkarır diyen Fotoğraf Sanatçıları Kemal Gönüleri ve Deniz Tokgöz , gönül gözüyle deklanşöre bastılar. ”YAŞAMA DOKUNUŞ” konulu fotoğraflarından oluşan sergilerinin heyecanını bir kere daha fotoğraf severlerle buluşturuyor.
30 Mart Cumartesi günü Bostancı Green Park Hotel Lobisinde açılış Kokteyli yapılacak olan , sergi 19 Nisan 2013 tarihine kadar Bostancı Green Park Hotel ’de hergün gezilebilecek.
Yeşim Sedef Gürkan Kimdir?
1965 yılında Fethiye/Muğla’da doğdu. İstanbul Boğaziçi Behçet Kemal Çağlar Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar çeşitli firmalarda Bağımsız Denetçilik, İç Denetim Müdürlüğü ve Mali Müşavirlik yaptıktan sonra 2006 Yılında emekli oldu. 9 yaşında bir oğlu vardır.
2003 yılında resme başladı. 2005 yılında Ressam Yılmaz Şenol’dan karakalem ve yağlı boya dersleri aldı. Çeşitli atölyelerde çalıştıktan sonra halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Bugüne kadar katıldığı sergiler şunlardır:
– 2007 Yılmaz Şenol öğrencileri karma sergisi, Cep Sanat Galerisi- Beyoğlu
– 2010 Uluslararası Büyükçekmece Festivali kapsamında karma sanat sergisi, Kervansaray- Büyükçekmece
– 29.01.2011-08.02.2011 “Bana İstanbul’u Anlat” konulu Karma Resim ve Heykel Sergisi, Artgallery- Taksim
– 03-08.05.2011 “Dayanışma” başlıklı Karma Ebru ve Resim Sergisi, Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi- Kadıköy
– 07-13.05.2011 Yavuz Deniz Atölyesi Karma Sergisi, Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galerisi- Büyükçekmece
– 12-18.05.2011 Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Karma Resim Sergisi, Kervansaray- Büyükçekmece
– 10-16.11.2011 “Atatürk” konulu Karma Resim Sergisi, Atatürk Kültür Merkezi- Büyükçekmece
– 25.11.2011 “Winds Art” Karma Resim-Heykel-Seramik Sergisi, WOW İstanbul Oteli-Yeşilköy
– 30.04.-06.05.2012 Yavuz Deniz Atölyesi Karma Resim Sergisi, Kervansaray- Büyükçekmece
– 12.05.2012 Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Karma Resim Sergisi, Kervansaray- Büyükçekmece
– 25.08.2012-25.10.2012 Kişisel Sergi Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi- Mimaroba/Büyükçekmece
Kemal Gönüleri Kimdir ?
Asıl mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik olan Sanatçımız , Adana’da doğdu. İlk , orta ve Lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisinin Maliye-Muhasebe Bölümünü bitirdi.
Adana yayımlanmakta olan ÇUKUROVA’DAN HABER GAZETESİ’nin İstanbul Temsilciliği ‘ni de yapmakta olan Sanatçı ; hobi olarak yapmakta olduğu fotoğrafçılığa 2010 yılının Nisan ayında başladı.İstanbul Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri ’nin açtığı; Öğretmenliğini SİMAY BODUR ‘un yaptığı Fotoğrafçılık Kursunu başarı ile bitirdi.
Fotoğrafçılığının yanı sıra Kültür ve Sanat haberleri ile gazetecilik mesleğini de yürütmekte olan Sanatçı; fotoğraflarını Türkiye’nin önde gelen Wowturkey.com , Fotono.com , Fotoiz.com , Fotofikir.net gibi fotoğraf sitelerinde paylaşmaktadır. Deniz Tokgöz ile İstanbul Sanat Magazin isimli İnternet Gazetesinin ortak sahibidir.
Haziran / 2011 de kurs tamamlandıktan sonra , küratörlüğünü Simay Bodur ’un yaptığı “YAŞAMDAN DETAYLAR “ Karma Fotoğraf Sergisinde, çok sayıda fotoğrafı ile yer aldı.Bu ilk Sergisini “İSTANBUL VE YAŞAM “ ve “YAŞAMDAN DETAYLAR 2 “ Karma Fotoğraf Sergileri, “ Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotograf Sergisi ” ve “Beyoğlu’nda Renklerin Rapsodisi” isimli Karma Sergi takip etti. 
“YAŞAMA DOKUNUŞ” isimli sergisi 6 ncı sergisi olan Sanatçı, evli olup, biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuğu vardır.
Deniz Tokgöz Kimdir ?
1964 İstanbul doğumlu olan Sanatçı, 2009 yılında emekli olduktan sonra fotoğrafçılığa hobi olarak başladı. Son bir yılda tutkuya dönüşen Fotograf Sanatçılığı, Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri’nin fotoğrafçılık kursunu başarıyla bitirmesi sonucu pekişti. Fotoğrafçılığın yanı sıra, gazetecilikte yapan Sanatçının; Efece Haber,Yerel Medya Gazetesi, wmagazinturkey, gazetteforumturquie ve magazinkolik sitelerinde imzasını taşıyan haberleri yayınlanmaktadır.Kemal Gönüleri ile İstanbul Sanat Magazinisimli İnternet Gazetesinin ortak sahibidir.
ÖDÜLLERİ:
İstanbulale.com Fotoğraf Yarışması 1. Lik Ödülü
Epirden 2011 Şükran Ödülü
İran Gecesi ve Defile Basın Onur Ödülü 2012
SERGİLERİ:
Yaşamdan Detaylar Fotoğraf Sergisi (Barış Manço Kültür Merkezi)
Somali’ye Yardım Sergisi (Şirket – i Hayriye Sanat Galerisi)
İstanbul ve Yaşam Fotoğraf Sergisi (The Green Park Bostancı Hotel)
Yaşamdan Detaylar Fotoğraf Sergisi 2 (Kozyatağı Kültür Merkezi)
Sanatçı ve Sanat Dostları Portreleri Fotograf Sergisi(Akyol Art Center)
Beyoğlu’nda Renklerin Rapsodisi Karma Sergi (Demirören AVM) 2012
Cumhuriyet Kadınları Karma Sergi (Forum Çamlık AVM Denizli) 2012
Kadına Adını Yazdıran Sergi (Şirket – i Hayriye Sanat Galerisi) 2013