VELESPİTLER 2013 // 17 MAYIS – 04 HAZİRAN 2013 // BURAK ERİM // APHRODİSIAS SANAT GALERİSİ ALSANCAK/ İZMİR

VELESPİTLER 2013

17 MAYIS – 04 HAZİRAN 2013


BURAK ERİM

APHRODİSIAS SANAT GALERİSİ ALSANCAK/ İZMİRAÇILIŞ KOKTEYL: 17 MAYIS CUMA 2013 SAAT 18.00
APHRODİSIAS SANAT GALERİSİ ALSANCAK/ İZMİR
Burak Erim ‘Velespitler’ (bisikletler) resim sergisi, 2012 de yola çıkan serinin 5. durağı ‘velespitler 2013’ adıyla Aphrodisias Sanat Galerisinde açılıyor. Sergi 17 Mayıs Cuma günü 18.00 de açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşuyor.
BURAK ERİM’IN RESİMLERİ ÜZERİNE 
Cesur, araştırmacı ve ısrarlı-üretken tavrıyla, kendisinin ve sanatının olanaklarını sorgulayıp zorlayan, sınırlarını genişleten, günümüz başarılı genç sanatçılarındandır Burak Erim. 
Gözlem ve araştırmalarına dayalı yorumlarını, kimi zaman günümüz bilgisayar teknolojisi, kimi zaman ise geleneksel resim tekniklerini kullanarak, gençliğinin dinamizmiyle harmanlayıp resimlerine başarıyla aktarmıştır. 
Öğrencilik döneminden itibaren zamana yaymış olduğu çalışma disiplini ve azmi, eserlerinde farklı yıllarda, farklı konular, renkler ve tekniklerle özgün ifadesini bulmuştur. Konuları zaman içerisinde farklılaşan resimlerinde bize önceleri ipuçlarını verdiği, rengin lekesel yoğunluğuna odaklanmasının, özellikle son dönem çalışmalarında belirgin olarak ön plana çıkması, neredeyse resminin özgünlüğünü oluşturması artık rahatlıkla gözlemlenebilir. Kısa kabul edilebilecek bir zaman aralığında çok sayıda ve farklı tekniklerle üretimi, araştırmacı tavrının belirgin yansımalarındandır. Peş peşe açtığı sergiler, katıldığı yarışmalar, kendisini ve anlatım olanaklarını geliştirme isteğinin özverili çabaları olarak değerlendirilmelidir. Diğer bir ifadeyle; imgelemi aracılığıyla yeni gerçekliklere dönüştürdüğü üretimlerine, izleyicilerle beraber dışarıdan bakıp kendini ve eserlerini tekrar tekrar sorgulama ve kurgulama isteği, aynı zamanda kendini sanatıyla var etme savaşının övgüye değer açık göstergelerindendir. 
Yrd. Doç. Elçin Ünal ÖNEY
Adnan Menderes Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı