Ayvalık’dan Mavi Düş // Metin Benek // ALTA SANAT // 14 Nisan – 15 Eylül 2012

Ayvalık’dan Mavi Düş
Metin Benek
ALTA SANAT
14 Nisan – 15 Eylül 2012
Basın Bülteni

Alta Sanat Galerisi , 14 Nisan – 15 Eylül 2012 tarihleri arasında Ressam Metin Benek’in ” Ayvalık’dan Mavi Düş ” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.


Baharın içimizi ısıtan güneşinden sonbaharın serin rüzgarlarına dek sürecek olan sergi, ziyaretçilerini sanatçının eserleriyle adeta düşsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Yaşadığı yer olan Ayvalık’ın mitolojik yapısından ilham alan sanatçı, kendisini düşsel bir dünyada yaşar gibi hissetmesinde ”mavi”nin büyük pay sahibi olduğunu belirtiyor. 

Ayvalık’ın her an değişen renkleri ve ışığın büyülü dünyası içinde, Ege’nin kültürü ve sıcakkanlı insanları onun resimlerine bazen balıkçı bazen bir Anadolu kadını olarak yansıyor ve düşsel bir mekanda renkler içinde yerini bazen bir leke bazen de bir benek olarak alıyor.
Sergi, 15 Eylül 2012 tarihine kadar Alta Sanat’ta görülebilir.
Alta Sanat

Adres: Konaklar Mah. Koza Sitesi 10. Blok D.1 4. Levent / İstanbul
Telefon : +90 (212) 282 69 65
Web: www.altasanat.com

Metin Benek
17 Nisan 1960, Balıkesir doğumlu sanatçı , Gazi Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu.Ressam Prof. Zafer Gençaydın’ın atölyesinde çalışan Metin Benek, şimdiye dek birçok karma ve kişisel sergiye katıldı.Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olan sanatçı, halen Ayvalık Lisesi’nde resim öğretmenliği yapıyor ve kendi atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.