Ev ödevi//Homework Sean Lee 12 Nisan – 2 Haziran 2012

Ev ödevi//Homework
Sean Lee
12 Nisan – 2 Haziran 2012
Basın Bülteni

The Empire Project, 12 Nisan – 2 Haziran 2012 tarihleri arasında Singapurlu sanatçı Sean Lee’nin “Ev Ödevi” adını verdiği fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Singapur’lu sanatçı Sean Lee’nin Homework // Ev ödevi isimli serisi anne ve babasını model olarak kullandığı siyah beyaz fotoğraflardan oluşuyor. Komedi unsurunu didaktik aile ortamına sokarken, aile bireyleri arasındaki ilişkilerin temasla değişimini gözlemliyor. 

Sergi The Empire Project’te 12 Nisan- 2 Haziran arası görülebilir. 


Sean Lee: 1985’de Singapur’da doğdu. Eğitimini teoloji üzerine tamamlayan Sean Lee’nin ilgi alanı medyum olarak kullandığı fotoğrafın, insanların hayatlarındaki sınırları genişletmesi, fotoğrafla kendine ve çevresindekilere hareket kabiliyeti sağlamasına ön ayak olabilmek.


Adres: 10 Siraselviler Cd, Kat 1 D4, 34433 Taksim, Turkey

Telefon +90 (212) 292 59 68
E-posta info@theempireproject.com
İnternet Sitesi http://www.theempireproject.com

Empire Projesi”nin temel amacı, bugün İstanbul dediğimiz eski imparatorluk merkezininin tarihsel olarak kültürel etki alanı içinde yer alan, ya da ondan önemli ölçüde etkilenen bölgelerde üretilen güncel sanatı tespit etmek ve sergilemektir. Coğrafi olarak bu alan, Akdeniz’in tamamına yakını, Arap yarımadası, Doğu Avrupa, Anadolu, Karadeniz çevresi ve Orta Asya’yı kapsayacak bir dağılım gösterir.

******************
The Empire Project presents Singaporean artist Sean Lee’s “Homework”. Inserting humor as a tool while using his parents as models, Sean Lee observes the changes in his family environment by making them pose in unconventional ways. The exhibition can be seen at the gallery from 12 April till 2 June.