Bakış Açısı-1 // 11 -25 Mart 2013 // Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)

Bakış Açısı-1 
11 -25 Mart 2013
Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)

Modern Sanatlar Müzesi Derneği her yıl Cumhuriyet Bayramı haftasına denk gelen günlerde İstanbul’da ve Anadolu’nun değişik kentlerinde düzenlediği ve artık gelenekselleşmiş olan Ekim Geçidi sergilerine paralel olarak, 3 yıldan bu yana her yıl, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Haftası günlerine denk gelecek şekilde, şimdilik sadece İstanbul’da, sergi düzenlemektedir. 
Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu serginin adını “BAKIŞ AÇISI” koyma kararını aldık. Böylece bu yılki serginin adı Bakış Açısı-1 oldu. Derneğimiz üyeleri arasından kadınlı erkekli bir sanatçı grubunun katıldığı bu sergiye Bakış Açısı dememizin nedeni, dünyaya bakışımızın ve dünya olaylarını yorumlayışımızın cinselliğe bağımlı olmaksızın aynı evrensel açı altında oluştuğunu göstermek içindir. Sanatın sadece eğitimsel ve gelişimsel amaçlarla toplum için var olduğuna, bu açıdan ele alındığında toplumun olduğu kadar sanatçının da cinsel ayrımcılıktan uzak kalması gerektiğine inanan bir sanatçı grubunun çalışmasıdır bu sergilerde sanatseverlerle buluşan. 
Bakış Açısı-1 sergimiz bu yıl 11 Mart 2013 Pazartesi saat 17.00 de Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), 4. Kat fuayesinde açılacaktır. Çok sayıda değerli sanatçımızın yapıtlarının yer alacağı bu sergi 25 Mart Pazartesi gününe dek sürecektir. 
Cinsellik açısından ayrım yapmaksızın, insanlığa ilişkin evrensel değerlere önem vermeyi her fırsatta öneren medyamızın bu amaca hizmet etmeyi ilke bellemiş bu sergiye gereken önemi vereceğini umuyor, sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu şimdiden duyumsuyoruz. 
Saygılarımızla. 
Sebahat Hasırcıoğlu 
Modern Sanatlar Müzesi Derneği 
Modern-İst Başkanı