BİR ZAMANLAR // 4 Nisan- 13 Mayıs // Bengisu Bayrak // Deyim Galeri

BİR ZAMANLAR

4 Nisan- 13 Mayıs 


Bengisu Bayrak

Deyim Galeri
Açılış: 4 Nisan 2013 Saat:18.00
Adres: Şakayık Sok. Kamar Apt.
No.: 47 / 1 Nişantaşı / İstanbul
T. (0212) 286 21 82 – 83
Deyim Galeri’de Bengisu Bayrak “Bir Zamanlar” isimli sergisi ile Türkiye’nin 1950 – 1970 yılları arasındaki modernleşme sürecini Godzilla ( Selahattin Geçgel) üzerinden yorumluyor. 
Yetenekli genç sanatçıları desteklemeyi kendisine hedef edinmiş olan Deyim Galeri bu kez eski sanatçılarından olan Bengisu Bayrak’ın yeni bir sergisi ile siz sanatseverleri ağırlıyor. 
İstanbul Bienali, Art Beat, İstanbul ve Contemporary İstanbul, RHMD Günümüz Sanatçıları gibi ulusal ve uluslararası fuarlara katılan ödüllü sanatçı Bengisu Bayrak sinema ile sanatı birleştirip, film dünyasında klasikleşen filmleri kendine göre yorumluyor. Bayrak, kimi zaman film karelerinde olay örgüsünde önem taşıyan ama görünmeyen nesneleri hayal edip görselleştiriyor, kimi zaman yarı gerçek yarı kurmaca nesneleri ve dökümanları resmediyor. 
İstanbul film festivalinin devam ettiiği ve bitmesine az bir zaman kaldığı şu günlerde sıradışı bir sergi görmek, kendinizi film dünyasının içinde daha fazla hissetmek, sinema hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yolunuzu mutlaka 4 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında Nişantaşı Deyim Galeri’ye düşürün.


“Once Upon a Time” 

April 4th– May 13th 

Bengisu Bayrak interprets Turkey’s modernization between 1950 and 1970 through Godzilla (Selahattin Geçgel) in the “Once Upon a Time” exhibition at the Deyim Gallery. 
Deyim Gallery, which has embraced the goal of supporting young artists, this time around has the honor to host for art enthusiasts the veteran Bengisu Bayrak’s new exhibition. 
Bengisu Bayrak’s works have been displayed in national and global exhibitions alike such as the Istanbul Biennial, Art Beat, Istanbul and Contemporary Istanbul, and RHMD Contemporary Artists. As an award-winning artist, Bengisu Bayrak conveys her interpretation of timeless films through a combination of movies and art. At times Bayrak imagies and visually represents objects crucial to film’s plot that are not immediately visible. Other times she portrays objects and items that are part real and part fiction. 

These days Istanbul film festival is drawing to a close. If you want to see an out of the ordinary exhibition and immerse yourself in the movie world while also enhancing your knowledge of films, make sure to stop by Nişantaşı’s Deyim Gallery between April 4th and May 13th.