DOĞANIN KANATLARI // 1 – 14 HAZİRAN 2013 // OSMAN YÜZBAŞIGİL – RENAN ÖZDEN // DİBEKLİHAN KÜLTÜR VE SANAT KÖYÜ ORHAN KEMAL MEYDANI

DOĞANIN KANATLARI

1 – 14 HAZİRAN 2013


OSMAN YÜZBAŞIGİL – RENAN ÖZDEN
DİBEKLİHAN KÜLTÜR VE SANAT KÖYÜ ORHAN KEMAL MEYDANI

FOTOĞRAF SERGİSİOsman Yüzbaşıgil ve Renan Özden’in “Doğanın Kanatları” adını verdikleri doğa ve kuşlar temalı fotoğraf sergisi 1 Haziran 2013 Cumartesi Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı’nda açılacak. 
Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı, reklam, moda çekimleri yapan, çoğunlukla insan ve çocuk ifadeleri, doğa ve kuş ve doğal manzaraları ilgisini çeken, yurdun çeşitli yerlerinde kişisel ve karma fotoğraf sergileri açan Osman Yüzbaşıgil ile Türkiyede mevcut 450 kuş türünden çoğunu fotoğraflayan, çocukluğundan beri çok sevdiği fotoğrafçılığı son yıllarda doğa ve kuş fotoğrafçılığına yoğunlaştıran, bu konuda bir çok seyahatler ve çeşitli safarilere katılan, boş zamanlarında kuş göçleri ve kuş gözlemciliğiyle de uğraşan doğa tutkunu Renan Özden’in fotoğraflarından oluşan sergi 14 Hazirana kadar sürecek. 10:00-21:30 saatleri arasında açık olan Bodrum, Ortakent, Yakaköy’de bulunan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyündeki bu sergiyi ziyaret edebilirsiniz.
Osman Yüzbaşıgil 1955’de İstanbul Moda doğdu. Galatasaray Lisesindeki günlerinde, Zorki 4 ile başladı fotoğraf çekmeğe… O zamanlar yanında çalıştığı Barış Manço’nun ona aşıladığı fotoğraf sevgisini ve çektiği bir fotoğrafın albüm kapağı olmasını hiçbir zaman unutmadı. Onun için hayat tek tek karelerin çok hızlı geçmesiyle biten, kısa metrajli bir film.. Onun için fotoğraf çekmeyi çok seviyor. 
Renan Özden 1960’da Ankara’da doğdu. Eğitimini Ankara Koleji, daha sonra Gazi Üniversitesi İngiliz Dil ve Edebiyatında tamamladı. Çeşitli büyük kuruluşlarda üst düzey görevlerde bulundu. Çocukluğundan beri çok sevdiği fotoğrafçılığı son yıllarda Doğa ve Kuş fotoğrafçılığına yoğunlaştırdı. 
İki fotoğraf sanatçısı da Bodrum’da yaşamaktadır.