EKİM GEÇİDİ 11 – İzmir // 16 Ekim – 23 Ekim 2012 // İş Bankası Sanat Galerisi // İzmir

EKİM GEÇİDİ 11 – İzmir

Cumhuriyet Bayramı Sergileri

16 Ekim – 23 Ekim 2012

İş Bankası Sanat Galerisi – İzmir

Basın Bülteni
“Bir ulus ki resim yapmaz, bir ulus ki heykel yapmaz, bir ulus ki bilimin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o ulusun ilerleme yolunda yeri yoktur. Oysa bizim ulusumuz gerçek özellikleriyle uygar ve ileri olmaya layıktır” sözüyle, sanatın toplumumuzda amaçlamasını düşündüğü ereği saptayan ATATÜRK’e ve Cumhuriyet’imize bir saygı duruşu olarak 2002 yılından bu yana gelenekselleştirdiğimiz “EKİM GEÇİDİ’’ sergilerini 2012 yılında onbirinci kez düzenliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını içine alan günlerde iletişim kurabildiğimiz illerde, yerel sanatçıların da katılımıyla düzenlenen “EKİM GEÇİDİ’’ sergileri; bu yıl 11. yaşını kutluyor. Düzenleyeceğimiz sergilerin de katkılarıyla Cumhuriyet kutlamalarını eşzamanlı bir sanat şölenine dönüştürmeyi arzu ediyoruz. 

“EKİM GEÇİDİ 11” a bu yıl 500’ün üzerinde sanatçının 1000’i aşkın yapıtı ile katılımı etkinliklerimize emek verenleri yüreklendirdi. Modern Sanatlar Müzesi Derneği olarak hedefimiz, Cumhuriyet kutlamalarını ülke çapında sanat etkinlikleriyle renklendirmek ve tüm illeri kucaklayan CUMHURİYET sergileri düzenlemektir. 

İş Sanat İzmir GalerisiÇobanoğlu Zeki Bey Cad. No:2 Konak – İzmir
Tel : 232 482 09 39
Galeri, pazar pazartesi ve bayram günleri dışında her gün 10.00 – 19.00 arasında açıktır.

Ekim Geçidi 11 -İzmir sergisine katılan sanatçılar
ŞEBNEM ALTUNTAŞ
ONUR AYANGİL
HABİB AYDOĞDU
BÜNYAMİN BALAMİR
NİLÜFER ÇİLE
MEHMET ALİ DOĞAN
GÜLSÜN ERBİL
CENGİZ GÜCÜK
ZEYNEP GÜLDOĞDU
SEBAHAT HASIRCIOĞLU
M. TÜZÜM KIZILCAN
RUMEYSA KUTAY
HAFİZE ELİBOLLAR ORTAÇ
HASAN PEKMEZCİ
ŞÜKRAN PEKMEZCİ
FİLİZ PELİT
FAHRİ SEVER
HÜLYA TOKSÖZ ŞAHİNER
ZEKİ ŞAHİN
SABAHATTİN ŞEN
FERGÜL YÜCEL

MODERN SANATLAR MÜZESİ DERNEĞİ HAKKINDA 

Dernek 2003 yılında İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği adıyla ressam Gülsün Erbil önderliğinde kuruldu. Derneğin düzenlediği sergiler, profesyonel-amatör, okullu-alaylı demeden, ustaymış acemiymiş bakmadan, kasabalı-kentli farkı gütmeden, ünlüsüyle henüz adını duyuramamışıyla, yerlisiyle yabancısıyla, ne anlayışını ne de tarzını sorgulamadan her türden sanatçıyı sanatseverle buluşturmayı amaçlamaktadır. Çiçeği burnunda sanatçılar, ustanın yanında yer alma gururunu yaşarken, ustanın da genç sanatçıya yüreklilik kazandırma mutluluğunu yaşayacağına inanmaktadır. 
Saygılarımızla. 
Modern Sanatlar Müzesi Derneği 
Başkan: Sebahat Hasırcıoğlu