SOLO SÜHA ŞAHİN // ALAN İstanbul // 10 Mayıs 2012 – 02 Haziran 2012

SOLO
SÜHA ŞAHİN 

ALAN İstanbul


10 Mayıs 2012 – 02 Haziran 2012
Basın Bülteni


Süha Şahin ilk kişisel sergisi “SOLO” ile ALAN İstanbul’da 10 Mayıs, 2 Haziran 2012 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor! SOLO” izole bir duruşun aksine pentür etkisiyle bütünleşen kendi içlerine gömülü figürleri akışkan hale getiriyor, hayat gücü ve mantığın şekillendirdiği yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. 

Bu sezgisel dünyada birliği, tema değil sanatçının kişiliği yani üslubu belirliyor. Simetriden kaçılmış imgeler canlı biçimlendirişleriyle öne çıkarken, yarattıkları dramatik etki algıyı önce bozuyor, sonra tuvalin dışına taşıyarak yeniden kurguluyor. Resimler boya ile gerçek dünya arasında bir boyutta, kimi zaman belirgin kimi zaman saklı kimi zaman da sürprizli bir şekilde kendilerini gösteriyor. Oyuncu, dıştan içe, derinliğine bir anlatımda bilinçli olarak parçalanmış unsurların her yöne dağılmış hali görselliği aşıp izleyicinin bilincine akıyor. 
Sokağın, dışarının, içindeyken dışarıda olabilmenin çarpıcılığı her şeyin çözülüp “hal” formuna bürünmesine “hal” edilmesine imkan tanıyor. Mekan ve tuvalden özgürleşmiş enerji yoğunluğu izleyicinin bakışıyla görkemli bir ağırbaşlılık ve derinlemesine bir eleştiri gücünü dışa vuruyor. Süha Şahin çağın yüzeysel, buluşçu sanatsal kalabalığına karşın kalıcı ve ağırlığı olan bir estetiğin arayışını yeniden gündeme getiriyor! 
SOLO sergisi 2 Haziran tarihine kadar ALAN İstanbul’da görülebilir. 
ALAN Istanbul
Adres: AsmalıMescit Atlas Ap. 5/2 Tünel- Beyoğlu-İstanbul 
Tel: +90 (212) 252 94 53